Yandaş yazar cinayet masası gibi: Kadın cinayetlerinin sebebini çözdü

AKP yandaşı Fatih Tezcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kemalizm'in halka dayattığı Medeni Kanun düzeltilirse kadın cinayetleri yüzde 80 azalır" dedi.

AKP yandaşı Fatih Tezcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, kadın cinayetlerinin yüzde 80’inin çocukların babalarına verilmemesi ve “nafaka baskısı” nedeniyle olduğunu söyledi.

Kadın cinayetlerinin politik, ideolojik, dinsel kökenlerini gizlemeye çalışan ve bu cinayetleri adeta aklamak isteyen AKP yandaşı Fatih Tezcan, “İtalyan Zanardelli’nin yazdığı ve Kemalizm’in halka dayattığı Medeni Kanun düzeltilirse cinayetler yüzde 80 azalır” dedi.

Fatih Tezcan’ın Twitter paylaşımları şöyle:

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.

Ceren Özdemir’in katilinin ifadesi: ‘Yeni avlar aradım’

Ordu’da Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren açık cezaevinden iki kez firar eden cinayet hükümlüsü Özgür Arduç’un ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları sözler ise kan dondurdu. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım” ifadelerini kullandı.

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.
210,618BeğenenlerBeğen
4,581TakipçilerTakip Et