Yandaş medyadan sürpriz “zeytin” çıkışı

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, zeytinliklerin imara açılmasını öngören tasarıya karşı olduğuna ilişkin mesaj verdi.

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, zeytinliklerin imara açılmasını öngören tasarıya karşı olduğuna ilişkin mesaj verdi. Öztürk, “Memleketimizin tarım arazilerini kurtaralım” dedi.

Hasan Öztürk, Yeni Şafak gazetesindeki bugünkü yazısında, “Bu karmaşada ben size bambaşka bir meseleyi hatırlatmak istiyorum” diyerek zeytinliklerin imara açılması tartışmasına değindi.

Tarıma dikkat çeken Hasan Öztürk “Muğla’da bir çiftçi 7 bin yıllık bir küpün içinde bulunan buğday tohumlarını toprağa attı. Özenle suladı. Sonuç 1’e 8 bin veren bir buğday cinsimiz oldu. İddia o ki, bir iki yıl içinde Türkiye’nin buğday ihtiyacının tamamını karşılayabilecek bir gelişme bu. İkincisi, 800 yıllık olduğu belirlenen bir zeytin ağacı önce kökünden sökülüyor. Bir duyarlı vatandaş tarafından bakılıyor ki hala yaşama ihtimali var. Ağaç toprağa dikiliyor ve bir de aşı yapılıyor. Sonuç, zeytin ağacı tekrar ürün veriyor” diye yazdı.

“GEREKEN ÖZENİ GÖSTERELİM”

“Diyeceğim o ki, enerji savaşlarının yaşandığı günümüzden çok değil belki birkaç on yıl sonra gıda savaşlarının çıkacağını biliyoruz. Ve bu bilgiyle birlikte Anadolu’nun olağanüstü bereketli bir toprak olduğunu da…” diyen Öztürk yazısınışöyle sonlandırdı:

“Gelin, bu bereketli topraklara ister adına strateji deyin, ister sıradan insanın sıradan duyarlılığı…

Tam yeri gelmişken, Tarım Bakanı Faruk Çelik’in ‘Ekilmedik tarım arazisi kalmayacak’ cümlesiyle formüle ettiği çalışmayı da sonuna kadar desteklediğimi ilan edeyim.

Bu koşuşturmacada meselelere bir de böyle baksak.

Ne dersiniz?”

Son Haberler