Yandaş Hadi Özışık Habertürk canlı yayınını terk etti: Biz buraya ayar yemeye gelmedik

Habertürk canlı yayına konuk olan gazeteci Hadi Özışık, Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ile tartışınca "Biz buraya geliyoruz, arkadaş bize ayar çekecek böyle bir şey var mı?" diyerek programı terk etti.

Habertürk’te yayınlanan ve Ebru Baki’in sunduğu Para Gündem programına konuk olan gazeteci Hadi Özışık, Habertürk TV  Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ile tartışınca programı terk etti.Para Gündem programına Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Orhan Bursalı, Bülent Aydemir, Prof.Dr. Kürşad Dursun ve Hadi Özışık katıldı. Programa Hadi Özışık ve Orhan Bursalı’nın tartışması damga vururken Habertürk TV  Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, söz isteyerek tartışmanın arasına girdi.

“BİZİM PROGRAMIMIZ KİŞİSEL MESELELERİN KONUŞULDUĞU BİR PROGRAM DEĞİL”

Söz alan Bülent Aydemir,” Biz programımız kişisel meselelerin konuşulduğu bir program değil. Burada bizi izleyen milyonlarca kişi var. Dolayısıyla İmamoğlu’nun Elazığ’a gitme meselesi oradan da Erzurum’a gitmesi.Bu programda kimseyle kavga etmiyoruz, biz yüksek sesle hakkın, hukukun üstünlüğünü üzerinin örtülmesine izin vermiyoruz. Yöneticilerimizin de bu doğrultuda görüş bildirdiklerini biliyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZ BURAYA AYAR YEMEYE GELMİYORUZ”

Ebru Baki’nin, “Lütfen uzatmayalım’ demesinin ardından söz alan Hadi Özışık,”Biz buraya ayar yemeye gelmiyoruz. Biz burada tartışıyoruz çıkarken de birbirimizin elini sıkıp ayrılıyoruz.Biz ilkeleri de biliriz. Yayıncılığı da adam gibi biliriz. Hiç böyle abuk subuk şeylere de gelmeyiz. Bülent Aydemir’in yapmış olduğu haksız eleştiriyi kabul etmiyorum. Eleştiri de değil saygısızlığı kabul etmiyorum ve kendisini protesto ediyorum.Bu ilkelerini belirlesin, bundan sonraki yayınlarında da başarılar diliyorum. Biz buraya geliyoruz, arkadaş bize ayar çekecek böyle bir şey var mı? ” diyerek stüdyoyu terk etti.

Program daha sonra kaldığı yerden devam etti.

İŞTE O ANLAR: 

Son Haberler