Yandaş gazete Kılıçdaroğlu’na böyle tuzak kurdu

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Takvim gazetesin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için " İstiklal Marşı'nın dizelerini 'ırkçı' dedi " ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında habercilerin sorularını cevapladı.

Andımız sorusuna sıra geldiğinde Kemal Kılıçdaroğlu soruya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın andımız ile ilgili söylediği “Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır” sözlerine üzerine cevap verdi.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Takvim gazetesi Kılıçdaroğlu’nun cevabının sadece “ırktan söz etmiyor mu İstiklal Marşı? Kimin ırkı bu?” sözlerini cımbızlıyarak ‘İstiklal Marşı’na ‘ırkçı’ dedi’ manşetini attı.

İşte Takvim gazetesinin o haberi ve paylaştığı video;

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında “Andımız” tartışmalarına yönelik soruya verdiği cevapta yine bir skandala imza attı. Kılıçdaroğlu, İstiklal Marşı’nın “Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet bu celal?” dizelerine yönelik “Kimin ırkı bu? Hani ırkçılık yapmayacaktık?” sözleriyle İstiklal Marşı’na adeta hakaret etti..

[fvplayer src=”https://vimeo.com/298567528″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/736499970_1920x1080.jpg?r=pad” caption=”(1024×576) Kemal Kılıçdaroğlundan İstiklal Marşına hakaret gibi sözler – Takvim – 01 Kasım 2018″]

İŞİN ASLI NE?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında söylediği “Bizim bir tane andımız var o da İstiklal Marşı” sözleri üzerine konuşan Kılıçdaroğlu “Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet bu celal… Irktan söz etmiyor mu İstiklal Marşı ? Hani ırkçılık yapmayacaktık biz…” sözleri ile Erdoğan’a cevap verdi.

İşte kesip biçilen konuşmada aslında ne anlatıldı;

[fvplayer src=”https://vimeo.com/298570794″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/736503868_1920x1080.jpg?r=pad” caption=”Yandaş gazete Kılıçdaroğlu’na böyle tuzak kurdu”]

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı bir konuşmada andımız ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ben Türk’üm ama Türkçü değilim. O başka bir şey, o başka bir şey. Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Her etnik unsur kendi etnik unsuruyla iftihar edebilir. Sizin Türkçülük yapma hakkınız var ama benim Kürt vatandaşımızın Kürtçülük yapmak hakkı doğar. Asla bunu ırkçılık yapma boyutuna taşımayalım. Bunu yaptığınız anda ayrımcılık yapmış olursunuz. AK Parti olarak bu yanlışa düşmedik. “

Son Haberler