Yandaş AKP’deki tedirginliği yazdı; Gelişmelere göre pozisyon…

Yandaş yazardan AKP'deki atmosferin tarifi: 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan geceye benziyor

Türkiye baskın seçim için geri sayarken, siyaset arenasında da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

Hükümete yakın Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu bugünkü köşesinde, AKP’deki havayla ilgili olarak dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Müderrisoğlu, ilginç bir benzetme kurarak, “Bazılarına belki abartılı gelebilir. Ama benim gözlemim, izlenimlerim ve mesleki hislerim net. Ankara’daki kimi siyasi aktörlerdeki hava, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a (2016) bağlayan saat 23.00 ile 02.00 arasındakine benzer. Duruşu açıkça belli olanlar ile gelişmelere göre pozisyon almak isteyenler… Bu noktayı dikkatle not etmek gerek” ifadelerini kullandı. Müderrisoğlu, asıl önemli noktanın parti içerisinde olduğunu belirtirken, “AK Parti’nin bünyesine, bağışıklık sistemine her zamankinden fazla özen göstermekte fayda var” dedi.

Müderrisoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında temas trafiği yürütmeyi denediğini de ifade ederken, Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın da inisiyatif alarak tekrar sahneye çıktığını belirtti. Müderrisoğlu, Arınç’ın, “Hem Gül’ü hem de Saadet Partisi’ni ya da en azından birini ikna etmek zorunda” olduğunu ifade etti.

Müderrisoğlu, “Tarih bilgimiz bize gösteriyor ki… Kardeş kavgası, büyük davaları bitirir ve mutlak kazanan asla kardeşlerden biri olmaz” diye de belirtti.

Dün de AKP Samsun eski Milletvekili Musa Uzunkaya’nın, TBMM’de yapılan AKP Grup toplantısı sırasında sosyal medyadan paylaştığı mesaj gündem olmuştu.

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

Kendisini ölümle tehdit eden polis kılıklı müptezeli deşifre etti: Sonra diyeceklerim var!

CHP'li Tuncay Özkan kendisini sosyal medyadan ölümle tehdit eden kişiyi deşifre etti.

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 350 bin Kobanili ülkemizdeyse birinci müsebbibi Obama

Rusya dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bugün eğer 350 bin Kobanili ülkemizdeyse bunun müsebbibi birinci derecede Obama’dır ve şu anda bunlar bizde” dedi.

İmam hatipteki törende Atatürk anılmadı diye tepki gösteren Albay İrevül’ü Süleyman Soylu mu sürdürdü?

18 Mart Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde Atatürk’ün adı anılmadığı gerekçesiyle töreni terk eden Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“İş beğenmiyorlar, işsizlik yok” diyen AKP’linin maaşı ne kadar?

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, AKP döneminde Türkiye'de ekonomik krizin hiç yaşamadığını savunarak, "Bu ülkede 17 yıldır iktidarda bulunan bir partiyiz. Bugüne kadar ekonomik kriz yaşamamış bir ülkeyiz. Geçen seneden itibaren ekonomik olarak bir daralma yaşadık" dedi.

Tartışmalı Haydarpaşa ihalesini alan şirket İmamoğlu’nu hedef gösterdi

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanlarının kullanımı için ihaleye giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nden açıklama yapıldı.

Kan donduran olay… Bir kamyon içinde 39 ceset bulundu!

İngiltere'nin Essex bölgesinde bir kamyonun taşıdığı konteynırda 39 ceset bulundu. İngiliz polisi bir kişiyi gözaltına aldı.

AKP’lilerin boykot ettiği Cem Yılmaz isyan etti: Sine-i millete dönmek istiyorum!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Karakomik Filmler’in Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya gelirken sosyal medyadan yapılan eleştirilere yanıt verdi.