Yandaş AKP’deki tedirginliği yazdı; Gelişmelere göre pozisyon…

Yandaş yazardan AKP'deki atmosferin tarifi: 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan geceye benziyor

Türkiye baskın seçim için geri sayarken, siyaset arenasında da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

Hükümete yakın Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu bugünkü köşesinde, AKP’deki havayla ilgili olarak dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Müderrisoğlu, ilginç bir benzetme kurarak, “Bazılarına belki abartılı gelebilir. Ama benim gözlemim, izlenimlerim ve mesleki hislerim net. Ankara’daki kimi siyasi aktörlerdeki hava, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a (2016) bağlayan saat 23.00 ile 02.00 arasındakine benzer. Duruşu açıkça belli olanlar ile gelişmelere göre pozisyon almak isteyenler… Bu noktayı dikkatle not etmek gerek” ifadelerini kullandı. Müderrisoğlu, asıl önemli noktanın parti içerisinde olduğunu belirtirken, “AK Parti’nin bünyesine, bağışıklık sistemine her zamankinden fazla özen göstermekte fayda var” dedi.

Müderrisoğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında temas trafiği yürütmeyi denediğini de ifade ederken, Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın da inisiyatif alarak tekrar sahneye çıktığını belirtti. Müderrisoğlu, Arınç’ın, “Hem Gül’ü hem de Saadet Partisi’ni ya da en azından birini ikna etmek zorunda” olduğunu ifade etti.

Müderrisoğlu, “Tarih bilgimiz bize gösteriyor ki… Kardeş kavgası, büyük davaları bitirir ve mutlak kazanan asla kardeşlerden biri olmaz” diye de belirtti.

Dün de AKP Samsun eski Milletvekili Musa Uzunkaya’nın, TBMM’de yapılan AKP Grup toplantısı sırasında sosyal medyadan paylaştığı mesaj gündem olmuştu.

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Dikkat çeken bugün seçim olsa anketi: AKP yüzde 36, en başarılı bakan Süleyman Soylu en başarısız bakan Berat Albayrak

PİAR’ın araştırmasına katılanların yüzde 62.5’i parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Araştırmaya göre, bugün seçim olsa AKP, kararsızlar dağıtıldığında oyların yüzde 36.7’ini alabiliyor.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: Yüzde 90’ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Kurtuluş Savaşına dil uzatan yandaş Merve Şebnem Oruç’a tarih dersi veren Gamze Pamuk Ateşli trollerin hedefi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global'de katıldığı programda "Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman" diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç'a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu. 

İstifa etmeyen İSPARK yönetiminden yandaşa milyonluk ihale

İSPARK, 23 Haziran seçimlerinden sonra 894 bin 480 TL’lik araç kiralama ihalesi yaptı. İhale 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP’den Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Baki Otomotiv’in sahibi Abdulbaki Kara'ya verildi.

AKP’li belediye lalelere 3 milyon lira harcamış!

Bazı kişilere devlet memurluğu kadrosu verebilmek için sınavsız kadro alınabilen özel kalem müdürlüğünü araç olarak kullandığı tespit edilen Sincan Belediyesi’nin aldığı laleler 3 milyon liraya mal oldu.

Erhan Çelik Karlov suikastı şüphelisi mi?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, polisin eski sunucu Erhan Çelik'in de evine gittiği ancak kendisini bulamadığı belirtildi.

Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasının arkasında Soylu ile yaşadığı anlaşmazlık mı var?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Celal Uzunkaya'nın yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Zuhal Olcay’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten verilen hapis cezası onandı

Sanatçı Zuhal Olcay'a, bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezasını onandı.