Valilikten İmamoğlu’na cevap: Toplantıya katılması görevi ve sorumluluğudur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun, 26 Eylül Perşembe günü yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ertesi günü düzenlenen AFAD toplantısına çağrılmadığını açıklamasına cevap veren İstanbul Valiliği, “İmamoğlu’nun toplantıya katılması görevi ve sorumluluğudur” dedi. İmamoğlu toplantıyla ilgili olarak, “Devletimizin davet ettiği hiçbir yere katılmamazlık etmem” demişti. İBB başkanı, davet alıp almadığı yönündeki soruyu da aynı şekilde tekrarlayarak yanıtlarken, ‘davet almadığını’ vurgulamıştı. İstanbul valiliği ise İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmadığı iddialarını yalanlamıştı.

207,634BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

İstanbul Valiliği’nden yapılan ikinci açıklamada, İBB başkanının İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun doğal bir üyesi olduğunu ifade etti.

İmamoğlu tarafından yapılan ‘Davet Edilmedim’ şeklindeki açıklamaların ‘devlet geleneklerine’ uymadığını belirten valilik, 26 Eylül’de başlayan toplantının 27 Eylül’de de süreceğinin toplantıya katılan tüm yetkililere söylendiğini belirtti.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,634BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et