Üsküdar’daki hilafet çağrısının belediyeyle ‘ilgisi yokmuş’: Aracı başkasına tahsis ettik

AKP’li Üsküdar belediyesinin aracından yapılan hilafet çağrısı için belediyeden “Aracı başkasına tahsis ettik. Bizimle alakası yok” açıklaması yapıldı.

208,812BeğenenlerBeğen
7,354TakipçilerTakip Et

Üsküdar’da Halep için düzenlenen mitingde belediyenin aracından “En kısa zamanda İslam birliğini yeniden tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz” anonsu yapılmıştı.

Görüntüyü CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Twitter hesabından paylaşmıştı, videoda belediyeye ait aracın resmi plakalı olduğu görülüyordu.

Araçtan yapılan anonsta “Irak, Mısır ve Suriye’de bu kanlı zillete düşmüş günlerden kurtulmamız için en kısa zamanda İslam birliğini tekrar tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz. Cenabı Allah’ın ‘Ey müminler, toparlanın, Allahın ipine sımsıkı sarılın, ayrılığa düşmeyin’ emrini yerine getirmediğimiz sürece İslam dünyasından, işgal, zulüm, kan, gözyaşı asla eksik olmayacaktır” ifadeleri kullanılmıştı.

Üsküdar Belediye Başkanı Basın Danışmanı Muhammed Akaydın, “Görüntülerdeki aracı biz başkasına tahsis ettik. Belediyemizle alakası yok. İsteyenlere böyle araç tahsisi yapıyoruz” dedi.

“Dünya düzeni değişiyor, bu bir savaş durumudur!’

Prof. Dr. Sencer İmer, koronavirüs salgınının küreselleşme politikalarına ciddi bir darbe vurduğunu belirterek, 'Bundan sonra ülkeler kendi ihtiyaçları için kendi topraklarında üretim yapma konusunda daha egemen bir politika izleyecekler' dedi.

Taburcu edilen Fatih Terim’den ilk açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, koronavirüs hastalığı nedeniyle bir süre hastanede kaldıktan sonra bugün taburcu edilmesinin ardından, 'Ben, bu sınavdan çok şey öğrenerek çıkacağım. Daha çok kıymet bilecek, karantina süreci sonrası aileme ve sevdiklerime daha çok vakit ayıracağım' ifadelerini kullandı.

Doktor Emrah Kırımlı rakam verdi! “Bakanlık bu rakamların tümüne sahip ama açıklamıyor”

İstanbul’da aile hekimi olarak görev yapan Doktor Emrah Kırımlı, Bakanlığın açıklamamakta ısrar ettiği koronavirüs tanısı almış hekim sayısının 192 olduğunu söyledi.

Fatih Terim’in taburcu edildiği açıklandı…

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in test sonuçlarının pozitif olduğu ancak durumunun iyiye gitmesi sebebiyle tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesine karar verildiği açıklandı. Sarı kırmızılılarda başkan yardımcısı Yusuf Günay da taburcu edildiğini açıkladı.

Sağlık emekçisi Ayla Balaç, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık emekçisi Ayla Balaç, koronavirüs kaynaklı olarak hayatını kaybetti.
208,812BeğenenlerBeğen
7,354TakipçilerTakip Et