Çarşamba / 23 Eylül 2020

Ünlü Radyocu bu kez böyle seslendi: Ekonomi kan ağlıyor canım Türkiyem!

Ünlü Radyocu Cem Ceminay, ekonominin kötü gidişatına dikkat çekti.

205,691BeğenenlerBeğen
8,585TakipçilerTakip Et

Türkiye ekonomisi küresel finansal krizden bu yana dar bir büyüme patikasına hapsoldu. Tasarruf/yatırım açığı nedeniyle dış borçlanmayla büyüyen ekonomi, küçüldüğü dönemlerde dahi cari açık verir hale geldi. Türkiye ekonomisinin yapısındaki bu sürdürülemez durum karşısında 2011’den bu yana hükümet çeşitli yollar denedi. 2017’de de ekonomi verileri bekleneni yansıtmıyor.

Ünlü Radyocu Cem Ceminay, ekonominin kötü gidişatına dikkat çekerek Twitter’da “Ekonomi kan ağlıyor kimsede para yok piyasa durgun bile değil tamamen durmuş ve Borsa İstanbul rekor kırıyor işte size canım Türkiyem” diye yazdı.

İŞTE O MESAJ…

En çok okunanlar

Gündem

Ankara’da sağlık çalışanlarına saldıran 5 kişi gözaltında

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına saldıran ve haklarında arama kararı çıkartılan 9 kişiden 5'i gözaltına alındı.

Yavuz Bingöl yandaşlık kötü bir şey değil mi sorusuna böyle yanıt verdi

TV100'de yayınlanan Nokta programına konuk olan Yavuz Bingöl, yandaş eleştirilerine yanıt verdi. Bingöl, yandaşlığın kötü bir şey olmadığını belirtti.

Müge Anlı için ‘yargıçlığa soyunmasın’ diyen Bakan’a yanıt Habertürk yazarından geldi

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün “Kimse toplum yargıçlığına soyunmasın” açıklamasına tepki gösterdi.

Fahrettin Koca’dan Ankara’da saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarına ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının saldırı girişiminde bulunduğu sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Demirtaş’tan tepkilere yanıt: Bülbül’ün de Börü’nün de acısını bilirim

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazeteci Ruşen Çakır’ın soruları üzerinden Medyascope’a verdiği röportaja gelen tepkiler üzerine bir değerlendirme yazısı kaleme aldı. Demirtaş, “Bana Aybüke Öğretmen’in evine git, şehitlerin evine git diyerek kuru hamaset yapanlara şunu söylemek isterim; elbette giderim kardeşim, hepsinin evine giderim. Çünkü ben, ayırım gözetmeksizin, her acıyı yüreğimde hissediyorum” dedi.