Cuma / 4 Aralık 2020

Ünlü psikolog sahte çıktı

Sosyal medyada kendisini psikolog olarak tanıtan Çağla Düvenci Sönmez'in psikolog olmadığı ortaya çıktı.

204,458BeğenenlerBeğen
8,589TakipçilerTakip Et

Sosyal medyada kendisini psikolog olarak tanıtan, bu unvanla televizyon programlarına çıkan, üniversitelerde seminer verip dünyaca ünlü markalarla çalışan, kendisine soru soran kişilerden ‘uzaktan danışmanlık’ ve ‘yüz yüze yardım’ seçenekleri ile ücret talep eden Çağla Düvenci Sönmez’in psikolog olmadığı ortaya çıktı. Türk Psikologlar Derneği, Sönmez hakkında yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

Cumhuriyet’in haberine göre; Bilgi Üniversitesi Psikoloji-Sosyoloji mezunu olduğunu söyleyen Çağla Düvenci Sönmez dünyaca ünlü firmalarla ortak çalışmalar yapıyor, üniversitelerde anneler için seminerler düzenliyor ve TV programlarına çıkıp çocuk gelişimi üzerine açıklama yapıyordu.

televizyon-programlarina-cikan-sahte-psikolog-cagla-duvenci-sonmez-e-iliskin-aciklama-224885-1.

Sönmez, annelerden çocukları ile ilgili gelen sorulara da internet üzerinden ya da yüz yüze görüşme ile yardımcı olacağını belirtiyordu. Sönmez, intenret üzerinden yapacağı danışmanlık için 118 TL, yüz yüze görüşme için de 250+KDV olarak ödeme talep ediyordu. Ancak Sönmez’in psikolog olmadığı ortaya çıktı.

televizyon-programlarina-cikan-sahte-psikolog-cagla-duvenci-sonmez-e-iliskin-aciklama-224881-1.

Bilgi Üniversitesi Öğrenci İşleri, Sönmez’in 27 Ocak 2010’da Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduğunu ve diploma numarasının da 127… olduğunu açıkladı.

BİMER’E ŞİKAYET EDİLDİ
Sönmez’in takipçileri arasında da büyük şaşkınlık yaratan bu olay sonrası yüzlerce kişi BİMER’e şikayette bulundu.

TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ: YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ
Türk Psikologlar Derneği, Sönmez hakkında bir açıklama yaptı ve yasal yollara başvuracaklarnı açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde basına yansıyan ve gelen şikayetler doğrultusunda yapılan incelemelerde psikoloji diploması olmadığı halde psikolog unvanıyla çalıştığı görülen kişi hakkında yasal yollara başvuracağımızı, Derneğimizin sürecin takipçisi olacağını, meslek haklarımızı koruyacağımızı ve her zaman toplum ruh sağlığına tehdit oluşturabilecek bu gibi faaliyetlerin karşısında duracağımızı kamuoyuna ve meslektaşlarımıza duyururuz.
Bu vesileyle psikolojik destek hizmeti alınacak kişilerin ruh sağlığı alanındaki yetkinliklerinin sorgulanması gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.”

NE OLMUŞTU?
Çağla Düvenci Sönmez, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ancak sosyal medya hesaplarından “Psikolog” ibaresini kaldırdı, ilgili bütün paylaşımlarını sildi.”Psikolog” ünvanı ile çıktığı bütün programların videolarını da kişisel internet sitesinden kaldırdı. İşte o değişiklikler:

televizyon-programlarina-cikan-sahte-psikolog-cagla-duvenci-sonmez-e-iliskin-aciklama-224882-1.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

RTÜK Başkanı Şahin’den sert çıkış

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın katıldığı tartışma programına verilen 5 kez program durdurma ve idari para cezası ile ilgili yaşanan tartışmalar üzerine, "RTÜK olarak halkımızın göz bebeği olan ordumuz başta olmak üzere milli ve manevi değerlerimizi korumaya devam edeceğiz" dedi.

AKP’li vekil, Erdoğan’ın adını kullanarak retweet istedi: Retweetten uzak duran, takipte kalmayan, beğeni yapmayan tüm dostlar

AKP MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Hacı Bayram Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını vererek destek istedi.

Eleştirilerin odağındaki Ilıcalı madde madde kendisini açıkladı

Uğur Yılmaz Deniz'in yıllar önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan dolayı TV 8'de yayınlanan MasterChef programından diskalifiye edilmesinin ardından sosyal medya üzerinden kanalın sahibi Acun Ilıcalı'ya ve programa yönelik tepkiler yağmıştı. Gazeteci Deniz Zeyrek'in de yaşanan olayı dünkü yazısında ele alması üzerine eleştirilerin odağındaki Ilıcalı kendini savundu.

Kadir Topbaş yoğun bakımda!

Kadir Topbaş’ın oğlu Mustafa Ömer Topbaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, babası Kadir Topbaş'ın yoğun bakıma alındığını belirtti. Babasının 16 Kasım’dan bu yana Kovid-19 tedavisi...

Gram altında son durum ne ?

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 462 liradan işlem görüyor.