Ünlü oyunculardan ağaç katliamına sert tepki

Ünlü oyuncular Birce Akalay ve Zeynep Beşerler Maslak ağaç katliamına tepki gösterdi

Bir süredir sevgilisiyle İtalya’da olan ve hakkında burada evlendiğine dair haberler çıkan Birce Akalay aktivist kimliğini bu kez Maslak’taki ağaç katliamı için gösterdi.

Sevgilisi Can Tunalı ile birlikte bir süredir İtalya’da tatilde olan Birce Akalay, burada evlendiğine dair çıkan haberlere bir yorumda bulunmazken sosyal medya hesabını bir doğa katliamına tepki vermek için kullandı. Maslak 1453 konutlarının hemen yanında bulunan TSK’ye ait askeri alanda çalışan iş makineleri haberini paylaşan Akalay sert tepki verdi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında boşaltılan askeri alanların ne olacağı konuşulurken 1453 konutlarının hemen yanında bulunan bu alanda orman katliamı yapıldığı ortaya çıktı.

Kuzey Ormanları Savunması’nın yayımladığı görüntülerde bir iş makinesinin ağaçları hafriyat kamyonuna yüklediği görülüyor. Bu trajik görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından pek çok isim tepki gösterdi. Yaşanan ağaç katliamına tepki gösterenlerden biri de oyuncu Birce Akalay oldu. Akalay sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Lanet olsun size… Bu canilik! Bu doyumsuzluk! Çirkinlik! Rahat uyuyamayacaksınız o toprağın altında”

BİR TEPKİ DE ZEYNEP BEŞERLER’DEN

Sosyal medya hesabını bu ağaç katliamına tepki göstermek için kullanan isimlerden biri de oyuncu Zeynep Beşerler oldu. Beşerler de tıpkı Birce Akalay gibi tepki gösterdi ve şunları yazdı: “Kesin bütün ağaçları dikin gökdelenleri. Öldüğünüzde sizi toprak kabul etmeyecek o zaman koyarız bir binanın balkonuna”

Son Haberler