Salı / 7 Temmuz 2020

Üniversitede kadın öğrenciye Prof’tan saldırı: ‘O… musun, pavyon mu burası’

Prof. Atilla Girgin, doktora jurisi olarak bulunduğı İÜ İletişim Fakültesi'nde etek boyunu kısa bulduğu öğrenciye hakaret ettiüzerine yürüdü, tepki gösteren bir öğrencinin de çenesini tuttu.

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi TV Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Girgin, dün doktora jurisi olarak bulunduğı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde etek boyunu kısa bulduğu kadın öğrenciye “Burası pavyon mu, o… musun?” diye sözlü saldırıda bulundu. Girgin, kendisine bu sözleri nedeniyle tepki gösteren bir başka kadın öğrencinin de çenesini tutarak saldırdı.

Fiziki saldırıya uğrayan öğrenci olayı Twitter hesabından, “Bugün üniversitede yanımda oturan mini etekli kadın arkadaşıma, okula jürilik yapmaya gelmiş eski bir akademisyen “orospu musun, pavyon mu burası” dedi. Karşı çıkıp tartışınca da üzerime yürüyüp çenemi tuttu. Okulun akademisyeni olan kendi hocam da arkadan olanı biteni seyretti.” mesajı ile paylaştı.

Sözlü saldırıya uğrayan öğrenci de saldırıya uğrayanın kendisi olduğunu belirterek, “Tacize uğrayan ilgili kişi benim, ancak kendime gelebildim. Atilla Girgin denen o şahıs dün bizi taciz etmekle kalmadı, üzerimize yürüyüp şiddete kalkıştı. Bir akademisyenin gözü önünde, eski bir akademisyen tarafından “Orospuluğa mı geldiniz buraya” sorusuna maruz kaldık.” dedi.

Girgin’in saldırısına maruz kalan öğrencilerden biri İletişim Fakültesi Dekanlığı’na başvurduklarını belirterek şunları söyledi:

“Atilla Girgin’in geçen yıl yaşanan bir olay nedeniyle doktora jüriliği yapması yasaklanmıştı. Başka bir hoca da kendisini okula getirtip bir doktora öğrencisine jürilik yaptırmış. Dekanlık da bu duruma çok tepkili ve okula girişi yasaklandı. Girgin ile ilgili dilekçe verdik ayrıca dekanlık da bir dilekçe vermiş. Dekanlık, İstanbul Aydın Üniversitesi’ne de Girgin ile ilgili işlem yapılmasına yönelik başvuruda bulunacak. Arkadaşlarımla beraber savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.

DEKANLIK: TASVİP ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı da Girgin hakkında inceleme başlatıldığı belirtildi. Dekanlıktan yapılan açıklamada, bu durumun tasvip edilmenin mümkün olmadığı belirtilerek şöyle denildi:

Fakültemizde, 24 Aralık 2019 Salı günü gerçekleştirilen bir Doktora Jürisinde, üye olarak yer alan ve halen bir vakıf üniversitesinde profesör ünvanıyla görev yapmakta olan bir öğretim üyesinin, jüri sonrası Fakültemizden ayrılmadan hemen önce koridorda karşılaştığı iki kadın öğrencimize yönelik hakareti ile ilgili derhal inceleme başlatılmıştır.

Üniversitemizin ve Fakültemizin, öğrenci odaklı anlayışı ve bilim etiğine tam bağlılık yönündeki değerleri çerçevesinde, yaşanan bu durumun tasvip edilmesi mümkün değildir. Dekanlığımız, konuyla ile ilgili tüm süreçlerin takipçisi olacaktır. Öğrencilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Artıgerçek

4 YORUM

  1. Habere göre yorum yapıyoruz. OLAYI GÖRMEDİK.OLAY TİPİK BENİM YAŞAM TARZIM, GİYİNME TARZIM, YOKSA SALDIRI. ETEĞİ KISA DİYE O……PU OLUYOR. ÜNİVERSİTE PAVYON OLUYOR. PEKİİ BİZİM TURİSTİK BÖLGELERİMİZ BÜYÜK KENTLERİMİZ NE OLUYOR SAYIN HOCA EFENDİ. KAPIKULEDEN SONRA HER YER PAVYONDA BİZİM HABERİMİZMİ YOK. YOKSA GELECEĞE YATIRIMMI YAPIYORSUN. SİZİN İŞİNİZ ÖĞRETMEK. SALDIRMAK DEĞİL. MİNİ ETEK SİZİ RAHATSIZ EDİYORSA, EŞİNİZE, KIZINIZA, GELİNİNİZE, TORUNUNUZA GİYDİRMESSİNİZ. ÖZELLİKLE ÜNİVERSİTENİN İÇİ DIŞI DİYE KAVRAM OLMAZ. UMARIM DÜNYAYA AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAYI BIRAKIRIZ.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et