Umut Gündüz ölüm yıldönümünde anılacak

Geçen yıl 15 Temmuz'da Çağdaş Şenyüz isimli alkollü bir sürücü tarafından öldürülen 19 yaşındaki bisikletçi Umut Gündüz ölüm yıldönümü anılacak.

Geçen yıl 15 Temmuz’da Çağdaş Şenyüz isimli alkollü bir sürücü tarafından öldürülen 19 yaşındaki bisikletçi Umut Gündüz ölüm yıldönümü anılacak.

Gündüz ailesinden yapılan açıklamada şu ifadelere verildi:

“15 Temmuz 2020 günü bisikleti ile antrenmandan dönerken, alkollü ve aşırı hızlı katil Çağdaş Şenyüz’ün çarpıp kaçması sonucu Umut Gündüz’ü kaybettik. Bir yıldır sürdürdüğümüz mücadelemizde Umut ile yürüdük Umut ile karşılaştık. Karşımızda duranlara inat umudumuzu hiç kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz. 15 Temmuz Perşembe günü Umut’un bizlerden koparılışının birinci yılı. Hepimiz orada olacağız ve #umutasesol ailesi olarak duyarlı herkesi bu anmaya davet ediyoruz. Umut ile kalın”

DOSTLARI, UMUT GÜNDÜZ’Ü ANIYOR!

Umut’un ölüm yıl dönümü nedeniyle İstanbul’da da bir anma etkinliği gerçekleştirilecek.

Umut’un dostları Umut’un sporunu ve hayallerini yaşatmak, kuralsızlık ve ihlaller silsilesinde her yıl gerçekleşen yüzlerce bisikletli ölümüne dur demek için 15 Temmuz’da saat 09.30’da Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda buluşarak bir basın açıklaması ve akabinde Bebek’e doğru bir bisiklet sürüşü gerçekleştirecek.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da 15 Temmuz 2020’de yüksek alkollü olduğu tespit edilen Çağdaş Şenyüz isimli sürücü, 19 yaşındaki profesyonel bisikletçi Umut Gündüz’ün ölümüyle ilgili yargılandığı davadan hâlâ adalet çıkmadı. Gündüz’e arkadan çarparak ölümüne neden olan sürücünün, Ankara 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 24 Haziran’da görülen duruşmasında tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

“Bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan yargılanan Çağdaş Şenyüz için hazırlanan iddianamede, Şenyüz’ün Umut Gündüz’e çarptıktan sonra kaçtığı, çarpma esnasında plakasını düşürdüğü için kimliğinin tespit edildiği ve 1,53 promil alkollü olduğu da ifade edildi.

Son Haberler