Perşembe / 26 Kasım 2020

Ümit Özdağ’dan Koray Aydın’a: Partide eşbaşkanlık inşaa ediyor

İYİ Parti'li Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında İYİ Parti'de yaşanan Koray Aydın krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında İYİ Parti’de kongre sürecinde yaşananlara ve Koray Aydın krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ümit Özdağ, CNN Türk’te yaptığı açıklamalarda İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın parti içerisinde kişilere yaptığı operasyonlardan örnek vererek Koray Aydın’ın partide eşbaşkanlık inşaat ettiğini söyledi.

Gerçekgündem’in haberine göre Ümit Özdağ’ın Koray Aydın ile ilgili yaptığı açıklamalar şöyle:

“Çok somut bir örnektir. Antalya örneği. Sayın Akşener’in çok sevdiği, son kongrede üstü çizilen Elazığ eski Milletvekilimiz Yavuz Temizel. Genel Başkan Yardımcısı iken 7 aylığına Antalya’ya İl Başkanlığı’na gitti. 4 bin üye ile aldı, 19 bin üyeye çıkarttı. Ondan sonra Koray Aydın tarafından tasfiye edildi. Antalya’dan Ankara’ya dönmek zorunda kaldı.

“PARTİ İÇERİSİNDE ADETE BİR EŞBAŞKANLIK İNŞAA EDİLİYOR”
Parti içerisinde adeta bir eşbaşkanlık inşaa ediliyor. O derece güçlü. Çok açık, Genel Başkanın listede üst tarafa koyduğu insanlar var. Adnan Aydın Sezgin, emekli büyükelçi çiziliyor! Neden? Bakıyorsunuz, Aydın’da kendi ilinde Koray Aydın’ın hoşuna gitmeyen bazı şeyler yapmış.

Yavuz Temizel. Yavuz Temizel üç defa istifa etti Antalya’dan döndükten sonra. Genel Başkana istifa sundu. Genel Başkan reddederek üst sıralara koydu. Yavuz Temizel de çizildi. Neden Yavuz Temizel çizildi? 2012 senesinde MHP içerisindeki kongre sürecinden beri Koray Aydın’la gerilimli bir atmosfer yaşıyor. Koray Aydın 2012 senesinde MHP kongerisindne bütün arkadaşlarını terk etti ve gitti.”

“KORAY AYDIN PARTİNİN KENDİ DENETİMİNDE OLMASINI İSTİYOR!”
Ümit Özdağ, Ahmet Hakan’ın “Koray Aydın’ı böyle davranmaya iten temel neden nedir?” sorusuna, “Partinin ve teşkilatların kendi denetiminde olması. Siyaseti böyle görüyor Koray Bey” yanıtını verdi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Selefi derneklerinin silahlandığı yönündeki iddiası çok konuşulmuştu ‘Cübbeli Ahmet’ten yeni iddialar

Ahmet Mahmut Ünlü, selefi derneklerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü, "Bunlara kesin kaynak dışarıdan para geliyor. Körfez ülkelerinden kesin geliyor. Biz bu süreci başlatınca sosyal medya hesaplarını bir bir kapatmaya başladılar" dedi.

Kızının yanında eşini yakarak öldüren erkek: Serviste ön koltuğa oturduğu için kıskandım

Diyarbakır’da, tartıştığı kocası tarafından diri diri yakılan Güllü Yılmaz’ın, şiddet gördüğü için Kadın Sığınma Evine yerleştiği, zanlı tarafından ikna edilip çıkarıldıktan sonra öldürüldüğü belirlendi.

CHP’li vekil: Covid-19 kaynaklı günlük ölüm sayısı 1000

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid-19 kaynaklı ölümlere ilişkin yeni iddialarda bulundu.

Gül’ün yeğenine çok ağır suçlama: Ortaklarıyla beraber…

Tema Teknik adlı şirketin ortaklarına sahte belge kullanarak vergi kanununa muhalefetten dava açıldı. Dava açılan şirketin ortakları arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın akrabası da var.

Erdoğan’ın Arınç’a öfkelenmesindeki en önemli nedeni Abdulkadir Selvi açıkladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Bülent Arınç'ın Demirtaş'ın kitabını önermesinin Erdoğan'ın öfkelenmesindeki en önemli neden olduğunu söyledi.