Cumartesi / 28 Kasım 2020

Ülkücülerden Aydınlık yazarına sert sözler

Aydınlık yazarı Rıza Zelyut'un MHP'yle ilgili yazısına Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek'ten sert yanıt geldi.

Aydınlık yazarı Rıza Zelyut’a MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çicek’ten sert yanıt geldi.

Zelyut geçen günlerde Aydınlık’taki yazısında MHP’yi hedef almış “Yani, Bahçeli ile Öcalan yol arkadaşı oldular. Bahçeli, Habur rezaletine, Oslo’da PKK ile görüşmelere, HDP ile Dolmabahçe işbirliğine arka çıkıyor. Ey MHP’liler! Öcalan-Bahçeli işbirliğine izin vermeyin. BOP’çu Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’ne sokmayın. Bunun için de o merkezin çevresini kuşatın. Cop yiyin, gaz yiyin ama partinizi bölücülüğün odağı haline getirmeyin” diye yazmıştı.

Çiçek “Rıza Zelyut heyet raporu alma ve tımarhane yolunda” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Doğu Perinçek’in huyundan, suyundan kapınca iyice zıvanadan çıktı. Aydınlık yazarı Rıza Zelyut’tan bahsediyorum. Yıllardır PKK’nın çizgisinde, onlara hizmet olacak duruşun sahibi olmuş Aydınlık’ta yazarlık yapan Rıza Zelyut geçtiğimiz günlerde MHP’yi hedef alarak suça teşvik ve tahrik unsuru olacak bir yazı kaleme aldı. Yazıyı okuyunca ‘Hay senin kalıbına…’ dedim.”

“HERKESİN GEREKÇESİNİ BU YAZI OLUŞTURACAKTIR”

Zelyut’un yazısındaki bazı ifadelere de yer veren Ortadoğu yazarı Çicek “Bu ifadeler hapis cezasını gerektiren suç teşkil ettiği gibi, Rıza Zelyut’un tımarhaneye yatmasını sağlayacak heyet raporuna da güçlü delil olmuştur. Ülkücüleri tahrik eden bu Rıza Zelyut’a gördüğü yerde ‘Sen insanları niye tahrik ediyorsun, Ülkücüler arasına niye kin, nefret tohumu ekiyorsun’ diye ağzının üstüne geçirseler, inanın herkesin gerekçesini bu yazı oluşturacaktır” diye yazdı.

“NASIL YAPABİLİYORSUN”

“Cahillikte sınır tanımayan Rıza Zelyut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik çağrısına ‘Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız’ diye destek veren Doğu Perinçek’i nasıl değerlendireceksin o halde?” diye yazan Çiçek yazısına şu ifadelerle devam etti:

“Sen bu saçma sapan, suç unsuru olan yazıları yazarken, kendi partin Vatan Partisi’ni hiç mi takip etmiyor musun? Kaldı ki, Ergenekon’dan suçlamasıyla yattığı cezaevinden iki yıl önce çıktığında koştura koştura CNN Türk’e çıkıp, ‘PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın’ diyen Doğu Perinçek gerçeğini görmeden terörist başı Öcalan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi yanyana getirme alçaklığını nasıl yapabiliyorsun?”

GÜLEN’LE İLGİLİ YAZILARINI HATIRLATTI

Zelyut’un Gülen hakkındaki yazılarını da hatırlatan Çiçek yazısını şu ifadeleri bitirdi:

“Rıza Zelyut meğerse kafası iyice karışık ve heyet raporu almaya doğru ilerleyen birisiymiş! İşine geldiğinde Fethullah Gülen’i övüyor, işine geldiğinde Recep Tayyip Erdoğan’ı, işine geldiğinde Devlet Bahçeli’yi, işine geldiğinde Doğu Perinçek’i…

Yazdığı yazılara bakın, hepsi birbirini yalanlayan derecede… Rıza Zelyut, önce bulunduğun gazetede önceden terörist başı Öcalan’a verilen desteklere bir bak, sonra gel MHP hakkında suç unsuru olan bu saçmalıkları kaleme al… Ne olduğunu bilmeyen, neye ihtiyacı olduğunu bilmez. Gerçekten sen necisin Rıza Zelyut?”

Gündem

İmamlar isyanda… ‘Bu nasıl karar!’

Diyanet, personeline maaş ve ücretlerini faizsiz finans kurumundan alma şartı getirdi. Görev yaptıkları şehirlerde katılım bankası olmayan imamlar, “Bu genelge bizi mağdur ediyor” dedi.

Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği iddia edilen yurttaş gözaltına alındı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden bir yurttaş Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Borsa İstanbul’ tepkisi: Kaça sattık, 600 vekil bile bilmiyor

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın derdini anlatabileceği bir makamın olmadığını belirterek, Esnaf Bakanlığı kurulmasını önerdi. Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katar’a devredilmesine ilişkin ise, “Türkiye bildiğiniz gibi değil, çok daha kötü. Her şeyi sattık. Kaça sattık, bilen yok. 600 milletvekili de bilmiyor, ben de bilmiyorum” diye konuştu.

Fuat Uğur açık açık yazdı: Kılıçdaroğlu öldürülecek

Tehditlerin ardından hükümet medyasında senaryolar başladı: "Tıpkı Karlov suikastındaki gibi bu kez Kemal Kılıçdaroğlu’na tetiği doğrultacak..."

Ülkücülerin ‘ASALA’yı biz bitirdik’ söylemi palavra mı?

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, "Kırk yıldır bitmeyen ASALA iddiası ve ASALA gerçeği" başlıklı yazısında ülkücü-milliyetçi kesimlerin 'ASALA'yı biz bitirdik' söyleminin psikolojik operasyon ürünü olduğuna dikkat çekerken, "ASALA’nın ne olup ne olmadığı, kimin kutup, kimin bitirdiği konusuna biraz ışık tutmak gerekiyor" dedi.