Ülkücü Yazar’dan Bakanlığa “bozkurt” tepkisi

Avusturya parlamentosunun “bozkurt” işaretini yasaklaması, iki ülkeyi karşı karşıya getirdi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Avusturya’da parlamentoda kabul edilen ve yasalaşma süreci tamamlanan `Sembol Yasası`nın `Bozkurt` işaretini içerecek şekilde 1 Mart 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olmasını kabul etmiyor ve bir kez daha şiddetle kınıyoruz” denildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Selcan Taşçı Hamşioğlu, “Bozkurt yediği ayazı unutmaz” başlıklı yazısında, Dışişleri Bakanlığı’nın “bozkurt” işareti açıklamasındaki hataları inceledi.

Selcan Taşçı Hamşioğlu, “Avusturya’ya laf etmeden önce, Avusturya’nın ‘bozkurt’ işaretini, terör örgütü sembolleriyle aynı listeye alarak yasaklamasına tepki gösteren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nı bir düzeltelim: ‘Bozkurt’, Avusturya’ya hitaben yayınladığınız kınama metninde ifade ettiğiniz gibi ‘Türkiye’de yasal bir siyasi partinin sembolü’ değildir. ‘Bozkurt’, Türk dünyasının her yerinde Türklüğün sembolüdür. Milattan önceye tarihlenen kurganlardan, tamgalardan, bengü taşlardan beri böyledir. Kaldı ki, o siyasi partinin de sembolü bozkurt değil üç hilaldir” ifdelerini kullandı.

SUÇ, TERÖR SEMBOLÜ DEĞİL SİZ NİYE ‘YASAKLI’ MUAMELESİ YAPTINIZ

“Cumhur İttifakı’nın yüzü suyu hürmetine değil de, savunduğunuz ‘sembol’ün neyi sembolize ettiğini bilerek ve ona layık bir tonda savunsaydınız keşke!” diyen Selcan Taşçı Hamşioğlu, şöyle devam etti:

“Hayır, ‘siz daha neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz’ deseler; ne diyecekseniz bu uluslararası iftira heyetine! Yine Avusturya’ya laf etmeden önce, bizim iktidar pek severdi bunu yapmayı bir zamanlar: Tarihimizle yüzleşelim! Ankara’da, Tunalı Hilmi Caddesi’nde, HDP standının önünde ‘bozkurt’ işareti yaparken görüntülenen polis memuru açığa alındı. Uşak’ta, Cumhurbaşkanı’nın konvoyuna ‘bozkurt’ işareti yapan kadın, koruma polisleri tarafından savcılığa götürüldü, ifade verdi, hakkında soruşturma açıldı. Ankara’da, Başbakan’ın konvoyuna ‘bozkurt’ işareti yapan adam hakkında ‘devlet büyüklerine hakaret’ten soruşturma açıldı. Diyarbakır’da, PKK başı Öcalan’ın Türkiye’ye getiriliş yıldönümünde çıkan olaylara müdahale eden polislerden biri ‘bozkurt’ işareti yaptığı için ‘provokasyon’la suçlandı. Sivas’ta, 10 Nisan Polis Günü etkinliklerinde yürüyen özel harekat polisleri ‘Bozkurtlar’ diye slogan atınca Sivas Valiliği haklarında soruşturma başlattı. Tam Avusturya’ya okkalı iki çift laf edeceğim, aynı soru kurcalıyor kafamı… Adama sormazlar mı; Madem bozkurt bir suç, terör sembolü değil siz niye ‘yasaklı’ muamelesi yaptınız kendi ülkenizde! Şimdi hangi yüzle itiraz ediyorsunuz bize!

Bakın ‘bozkurt’la sembolize edilen Türklüğün başına gelenleri; ‘Türk’üm’ demenin nasıl ırkçılık, faşistlik sayıldığını filan saymıyorum bile! Hafızasız olan balıktır. Bozkurt, bir şekilde en zor kışı bile geçirip yediği ayazı unutmayandır. O ayazın Türk’ün yüreğine açtığı derin kesikler kapanmadıkça -ki kapanmaz öyle seçim öncesi yalan yanlış yazılmış iki satırlık güya sahip çıkma metniyle- isterseniz toplu uluma ritüelleri düzenleyin Çankaya yokuşunda nafile!

Avusturya’ya gelince de… Halt etmiş.Onlar insanlığa, Avusturya Nazilerinin estirdiği terörün hesabını versinler önce!”

Davutoğlu Erdoğan’ı zayıf noktasından vurdu: Oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz

Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.
209,711BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et