Ülkücü Yazar’dan Bakanlığa “bozkurt” tepkisi

Avusturya parlamentosunun “bozkurt” işaretini yasaklaması, iki ülkeyi karşı karşıya getirdi.

208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Avusturya’da parlamentoda kabul edilen ve yasalaşma süreci tamamlanan `Sembol Yasası`nın `Bozkurt` işaretini içerecek şekilde 1 Mart 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olmasını kabul etmiyor ve bir kez daha şiddetle kınıyoruz” denildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Selcan Taşçı Hamşioğlu, “Bozkurt yediği ayazı unutmaz” başlıklı yazısında, Dışişleri Bakanlığı’nın “bozkurt” işareti açıklamasındaki hataları inceledi.

Selcan Taşçı Hamşioğlu, “Avusturya’ya laf etmeden önce, Avusturya’nın ‘bozkurt’ işaretini, terör örgütü sembolleriyle aynı listeye alarak yasaklamasına tepki gösteren Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nı bir düzeltelim: ‘Bozkurt’, Avusturya’ya hitaben yayınladığınız kınama metninde ifade ettiğiniz gibi ‘Türkiye’de yasal bir siyasi partinin sembolü’ değildir. ‘Bozkurt’, Türk dünyasının her yerinde Türklüğün sembolüdür. Milattan önceye tarihlenen kurganlardan, tamgalardan, bengü taşlardan beri böyledir. Kaldı ki, o siyasi partinin de sembolü bozkurt değil üç hilaldir” ifdelerini kullandı.

SUÇ, TERÖR SEMBOLÜ DEĞİL SİZ NİYE ‘YASAKLI’ MUAMELESİ YAPTINIZ

“Cumhur İttifakı’nın yüzü suyu hürmetine değil de, savunduğunuz ‘sembol’ün neyi sembolize ettiğini bilerek ve ona layık bir tonda savunsaydınız keşke!” diyen Selcan Taşçı Hamşioğlu, şöyle devam etti:

“Hayır, ‘siz daha neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz’ deseler; ne diyecekseniz bu uluslararası iftira heyetine! Yine Avusturya’ya laf etmeden önce, bizim iktidar pek severdi bunu yapmayı bir zamanlar: Tarihimizle yüzleşelim! Ankara’da, Tunalı Hilmi Caddesi’nde, HDP standının önünde ‘bozkurt’ işareti yaparken görüntülenen polis memuru açığa alındı. Uşak’ta, Cumhurbaşkanı’nın konvoyuna ‘bozkurt’ işareti yapan kadın, koruma polisleri tarafından savcılığa götürüldü, ifade verdi, hakkında soruşturma açıldı. Ankara’da, Başbakan’ın konvoyuna ‘bozkurt’ işareti yapan adam hakkında ‘devlet büyüklerine hakaret’ten soruşturma açıldı. Diyarbakır’da, PKK başı Öcalan’ın Türkiye’ye getiriliş yıldönümünde çıkan olaylara müdahale eden polislerden biri ‘bozkurt’ işareti yaptığı için ‘provokasyon’la suçlandı. Sivas’ta, 10 Nisan Polis Günü etkinliklerinde yürüyen özel harekat polisleri ‘Bozkurtlar’ diye slogan atınca Sivas Valiliği haklarında soruşturma başlattı. Tam Avusturya’ya okkalı iki çift laf edeceğim, aynı soru kurcalıyor kafamı… Adama sormazlar mı; Madem bozkurt bir suç, terör sembolü değil siz niye ‘yasaklı’ muamelesi yaptınız kendi ülkenizde! Şimdi hangi yüzle itiraz ediyorsunuz bize!

Bakın ‘bozkurt’la sembolize edilen Türklüğün başına gelenleri; ‘Türk’üm’ demenin nasıl ırkçılık, faşistlik sayıldığını filan saymıyorum bile! Hafızasız olan balıktır. Bozkurt, bir şekilde en zor kışı bile geçirip yediği ayazı unutmayandır. O ayazın Türk’ün yüreğine açtığı derin kesikler kapanmadıkça -ki kapanmaz öyle seçim öncesi yalan yanlış yazılmış iki satırlık güya sahip çıkma metniyle- isterseniz toplu uluma ritüelleri düzenleyin Çankaya yokuşunda nafile!

Avusturya’ya gelince de… Halt etmiş.Onlar insanlığa, Avusturya Nazilerinin estirdiği terörün hesabını versinler önce!”

Mansur Yavaş’tan yardım kampanyalarını engelleyen iktidara insanlık dersi!

Mansur Yavaş, "Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.
208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et