Uğur Dündar’dan CHP baskı yaptığı için moderatörlükten çekildi iddiası hakkında açıklama

Uğur Dündar'ın Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu canlı yayınında moderatörlük yapmaktan vazgeçmesinin ardından iktidara yakın isimler tarafından CHP Genel Merkezi'nin usta gazeteciye baskı yaptığı iddia edildi. Binali Yıldırım da imalı bir açıklama yaparak "Umarım bu kararda birilerinin baskısı etkili olmamıştır" dedi. 

207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Uğur Dündar’ın Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu canlı yayınında moderatörlük yapmaktan vazgeçmesinin ardından iktidara yakın isimler tarafından CHP Genel Merkezi’nin usta gazeteciye baskı yaptığı iddia edildi. Binali Yıldırım da imalı bir açıklama yaparak “Umarım bu kararda birilerinin baskısı etkili olmamıştır” dedi.

Binali Yıldırım’ın seçim öncesi adayların katılacağı ortak yayın için ismini dillendirdiği gazeteci Uğur Dündar, moderatörlük yapmama kararı almasının ardından kendisine baskı yapıldığı iddialarına yanıt verdi. Uğur Dündar yanıtında, “Baskı yapıldığı ve o nedenle moderatörlükten vazgeçtiğime yönelik spekülasyonlar dolaşıyor. Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam” ifadelerini kullandı.

“Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’la canlı yayına çıkmak istemiyor”

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi. Korkmaz Karaca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Uğur Dündar’a CHP Genel Merkezinden baskı yapıldığını öne sürmüştü.

Karaca şunları söyledi:

Uğur Bey , Cumartesi sabah saatlerinden itibaren , CHP ve yönlendirdiği bir çok kişi tarafından baskı altına alındığınızı biliyorum. Sizi CHP Genel Merkez Yöneticilerinden kimler aradı ? Ekrem İmamoğlu’nun kampanya yöneticisi sizi aradımı? Neden vazgeçtiniz ?

UĞUR DÜNDAR’DAN YANIT

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı ortak yayın için ismi geçen ancak moderatörlük yapmama kararı alan Uğur Dündar’dan kendisine baskı yapıldığı iddialarına yanıt geldi.

Sabahattin Önkibar’dan kritik uyarı: Amaçları Ekrem İmamoğlu’nu siyaseten infaz etmek, yani belden aşağı vurmak”

Dündar, Twitter hesabından şunları yazdı:

Baskı yapıldığı ve o nedenle moderatörlükten vazgeçtiğime yönelik spekülasyonlar dolaşıyor.
Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam.

Ayrıca kimseden de asla böyle bir girişim gelmedi.

Kararımın tek nedeni;Türkiye’deki kutuplaşmadır.

Ülkemiz acilen normalleşmelidir.

NE OLMUŞTU?

23 Haziran’da yeniden yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimleri öncesi AKP’nin adayı Binali Yıldırım’dan, Ekrem İmamoğlu ile katılacağı ortak yayın için Uğur Dündar’ın yönetmesine ilişkin bir talep gelmişti. İmamoğlu da söz konusu talebe olumlu yanıt vererek, “memnun olurum” demişti.

Uğur Dündar yaptığı açıklamada, “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

loading...

İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 22'nci Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.

AKP’li meclis üyesi CHP’li üyeye kurşun yağdırdı!

Çorum’un Kargı ilçesi AKP'li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, CHP'li üye Sonay Ergül'ün aracını kurşunladı. "Canımı zor kurtardım" diyen Ergül, “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu" dedi.

Hulusi Akar’dan Cihat Yaycı’ya gönderme mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yaptığı açıklamalar istifa eden Cihat Yaycı'ya gönderme olarak algılandı.

Bahçeli bu yüzden mi tutuştu? ’63 AKP’i vekil DEVA’ya geçecek’ iddiası!

AKP'den seçilen 63 milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'ne geçecekleri iddia edildi.

“Mehmet Dişli’nin neden emekli edilmediğini Erdoğan açıklamalı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminden erken seçim tartışmalarına kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et