Çarşamba / 5 Ağustos 2020

Uğur Dündar yazdı: Baronlar ve ortakları

Uğur Dündar, savcıların serbest bırakılması için Burhan Kuzu'nun devreye girdiğini açıkladıkları uyuşturucu baronu Zindaşti ve baronların dünyasını kaleme aldı.

206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et

Uğur Dündar, Burhan Kuzu’nun serbest kalması için devreye girdiği iddiası yeniden gündeme gelen İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti olayını ve uyuşturucu baronlarını yazdı.

Burhan Kuzu ifadeye çağrılabilir

Dündar’ın yazısı şöyle:

Ne zaman bir uyuşturucu baronunun yakalandığını duysam, ya da zehir tacirleriyle ilgili bir haber yapsam, gözümün önüne hemen o kahredici görüntü gelir

AIDS (HİV) vakalarının Türkiye’de de görülmeye ve bulaşma yollarının tartışılmaya başlandığı günlerdi.
Arena ekibini arayan bir kişi, kendisinin de bu hastalığa yakalandığını ve ölmeden önce toplumu, özellikle gençleri uyarmak istediğini söylüyordu.
Telefon numarasını ve verdiği adresi doğrulattıktan sonra İstanbul’da, Balat semtindeki evine gittik.
Karşılaştığımız görüntü anlatılacak gibi değildi.

Evde hiçbir eşya, hatta camlarda perdeler bile yoktu. Salonun ortasındaki yer yatağında, uzun boylu, bir deri bir kemik, 25-30 yaşlarında genç bir adam yatıyordu. Kapıyı güçlükle açıp, bizi içeri alırken nefes nefese kalmıştı.

Yatağa uzanarak anlatmaya başladı. Eroinmanmış!.. Zehrin tutsağı olduktan sonra işini, ailesini ve her şeyini kaybetmiş. Evdeki tüm eşyaları eroinalabilmek için satmış!

Hırıltılı nefesler arasında sözü AIDS’e nasıl yakalandığına getirdi:
“Güzel bir turist kadınla tanışmıştım. O da madde bağımlısıymış. Gecenin bir saatinde eve gelip eroin aldık. Aksilik bu ya tek enjektör kalmıştı. Önce o damardan girdi, sıra bana gelince kolonya ile iğneyi sildim. Ama sonradan anladım ki hastalığı kapmışım! Gençler benim halimi görsünler, ibret dersi çıkarıp uyuşturucunun her türlüsünden uzak dursunlar. Çünkü bu zehir, mutlaka öldürüyor!..”

Hastaneye yatması için iknaya uğraştık. “Sayılı günlerimin kaldığını biliyorum. Komşular eksik olmasınlar kapıma kadar yemek getiriyorlar” deyince, şifalar diledik.
Tam çekim ekipmanlarını topluyorduk ki, öksürük nöbetine yakalandı.
Lavaboyu işaret edince koluna girip oraya kadar götürdük.
Sonrasını hatırlarken tüylerim ürperiyor:
Çünkü hortumla sıkılırcasına kan kusuyordu!..

Kendimizi dışarı atıp, haber verilebilecek tüm kurumlara bildirdik ve acilen hastaneye kaldırılması için uğraştık.
Durumunu takip ederken öğrendik ki, mahallelinin ısrarına karşın, tedaviyi reddetmiş.
Bir hafta kadar sonra da vefat etmiş!..

Bu yürek yakan olayı neden anlattığıma gelince:
“İranlı Zindaşti” adını duymuşsunuzdur.
Duymayanlara da ben anlatayım:
Uyuşturucu baronu olduğu öne sürülen Naci Şerifi Zindaşti, “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek” ve firari Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’e gizli tanıklık yapacak kadar “FETÖ ile iltisaklı bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Ancak bir gece yarısı operasyonuyla yakalanıp tutuklanan Zindaşti, altı ay sonra, yine bir gece yarısı operasyonunda, hakim kararıyla serbest bırakılmıştı! Savcılığın tahliyeye itirazı üzerine yeniden tutuklama kararı verilmiş, ancak Zincani, cezaevinden çıkar çıkmaz sırra kadem basmıştı!..

Olayın kamuoyuna yansımasından bir süre sonra ortaya vahim bir iddia atıldı.
AKP kurucularından, eski millevekili, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Anayasa Profesörü Burhan Kuzu’nun, Zindaşti’nin tahliye edilmesi için gayret sergilediği öne sürüldü. Hatta Zindaşti ile kendisini aynı masada gösteren fotoğrafları yayımlandı.

Burhan Kuzu bu iddialar üzerine yaptığı açıklamalarda Zindaşti’nin tahliyesi konusunda en ufak bir girişimde bulunmadığını ve hiçbir hakimle görüşmediğini belirtti.

Oysa, Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; bunun tam tersi
yaşanmış.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) müfettişlerinin soruşturmasında, ifadelerine başvurulan tüm hakim ve savcılar, Zindaşti’nin tahliyesi sürecinde Burhan Kuzu’nun baskısına maruz kaldıklarını, hatta kendilerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan sabit telefonla ve “Başdanışman” sıfatıyla arandıklarını iddia etmişler.

Özetle Zindaşti dosyasına el süren hakim ve savcılar, karşılarında Burhan Kuzu’yu bulmuşlar!..
Daha önce hakimlerle konuşmadığını altını çizerek duyuran Kuzu ise, bu kez hiçbir yargı mensubuna baskı yapmadığını açıklamış!…

Uyuşturucu baronları zehir satar, karşılığında can alırlar!..
Onların ve suç ortaklarının adları, insanlık tarihine kanlı harflerle yazılır, lanetle anılırlar!..

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et