Cumartesi / 23 Ocak 2021

Ve Uğur Dündar ‘Adalet Yürüyüşü’nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne Uğur Dündar da katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan “adalet yürüyüşü” dokuzuncu gününe girdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, her gün ortalama beş bin kişi ile yürüdükleri bilgisini verdi. Yürüyüşe katılım gün gün artarken bugün saat 16.00’da Uğur Dündar da Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

Uğur Dündar’ın gençlik anıları gülümsetti

İşte Dündar’ın gülümseten o anısı; “1963 yılında üniversitede bir haksızlık üzerine ‘ne yapalım diye’ düşündük. ‘Ankara’ya yürüyelim’ dedi, biri. ‘Ankara’ya Ankara’ya’ diye bağırmaya başladı gençler. Ve biz İstanbul’dan Ankara’ya yürümeye başladık. Yola 350 kişi çıktık. Ama sonra bir baktık 150 kişi kalmışız. Bostancı tüneline geldik. Bir başkomiser geldi. Bizi çevirdi. ‘İzinsiz yürüyorsunuz. Sizi buraya kadar izledik ama yeter artık. Dönün evinize’ dedi. O zamanlar böyle yürüyüş ayakkabısı filan yok. Ayakkabılar sert, çok sıkı. Vurmuş ayaklarımızı. Eve döndüm. Babam da başkomiserdi. Ayakkabıları gördü. Memur adam. ‘Ne bu ayakkabıların hali’ dedi. Çıkardım ayakkabıları, ayaklarım kan içinde. Bir hafta terlikle gezdim.”

”Adalet Yürüyüşü’nde topuklar patlayacak, tırnaklar dökülecek”

Uğur Dündar, 21 Hazirandaki köşe yazısında Adalet Yürüşü hakkında yazdı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun günlerdir adalet için yürüdüğünü belirten Dündar, yazısına şöyle devam etti: ”Zaten Kılıçdaroğlu’da günlerdir ”Hak, hukuk ve adalet” için yürüyor. Bu yolculuğun bedeninde kalıcı hasarlar bırakacağını, örneğin topuklarının patlayacağını ve yürüyüşün bitiminde tüm ayak tırnaklarının döküleceğini bile bile son bir umutla yürüyor…” cümlelerine yer verdi.

Son Haberler