Türkiye’nin en borçlu belediyesinde ‘yemeyen keriz’ manzarası: AKP’li belediyenin araç kiralama işini AKP’li vekil kazandı

AKP’li belediyede asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketi, lüks araç kiralama işine girdi. İhaleyi de AKP’li vekilin şirketi kazandı.

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olduğu belirtilen AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 36 milyon TL’lik araç kiralama ihalesi açtı. AKP’li Yücel Yılmaz’ın başkanı olduğu belediyenin Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araç ihalesi sonuçlandı. Asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketinin açtığı ihaleyi, AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in ortağı olduğu şirket kazandı.

TEPKİ GELDİ: SU VE KANALİZASYON ŞİRKETİ KENDİ İŞİNİ YAPMAK YERİNE ARAÇ KİRALAMA İŞİNE GİRİYOR

AKP’li belediyenin söz konusu ihalesine tepki gecikmedi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin şunları söyledi:

-29 binek araç, 35 adet 4×4 araç, 37 adet kamyonet, 67 adet 4×4 Pickup, 31 kamyonet ve 2 minibüsten oluşan araç kiralama işi, AKP Milletvekili Vahit Kiler’in ortağı olduğu Tureks firmasına verildi. Şartnameye bakınca, lüks araçların kiralandığı da görülüyor.

-Asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan bir belediye şirketinin bu işleri yapmak yerine 36 milyon lirayı araç kiralamaya harcıyor.

Tureks şirketi, Afyon, Denizli ve Tekirdağ belediyelerine de araç hizmeti veriyor.

Son Haberler