“Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir ” diyen Erdoğan, bu sözlerinin üzerinden yaklaşık 10 dakika geçtikten sonra “Türkiye’de kriz yok, ekonomiyle alakalı manipülasyon var” dedi

‘ÖZEL SEKTÖRÜMÜZÜN BU KRİZİ FIRSATA ÇEVİRECEK MAHİYETE SAHİP OLDUĞUNA İNANIYORUM’

Dövizle işi olmayan sektörlerde de büyük fiyat artışları yaşandığına dair büyük şikayetler alıyoruz. Özel sektörümüzün bu krizi fırsata çevirecek mahiyete sahip olduğuna inanıyorum. Bazıları krizi fırsata çevirmekle fırsatçılığı karıştırıyor. Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Bunu böyle bilsinler. Serbest piyasa çerçevesinde gerekli mücadeleyi yapacağız. Gereken yaptırımları uygulayacağız.

‘TÜRKİYE’DE KRİZ YOK’

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kriz açıklamasına değinerek , “Türkiye’de ekonomiyle ilgili bir manipülasyon var, manipülatif hareketler var” ifadesini kullandı.

“Kriz diyor. Yav Türkiye’de bir defa kriz yok. Ekonomiyi öğren. Türkiye’de ekonomiyle ilgili bir manipülasyon var, manipülatif hareketler var. Güya ziyaret ettiğimiz ülkelere para vermeleri için yalvarıyormuşuz. Ne kadar zavallısın. Biz yatırımcılara davet yapıyoruz. Biz kimseye gidip para istemedik. Yatırımcılara davet etmek başka bir şeydir, para istemek başka bir şeydir. Kim kime yalvarıp yakardığı için para verir. Yolu yordamı, usulü bellidir. Biz ülkemizin potansiyelini, gücünü anlatıyoruz.”