Perşembe / 2 Temmuz 2020

Türkiye – İtalya ilk 14 gün karşılaştırmasında ürküten tablo!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  14’üncü gün açıklamasını yaptı. Bakan Koca’nın açıklamasına göre Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 59’a, vaka sayısı 2433’e yükseldi. Türkiye’de katlanarak artan bu rakamlar en çok ölüm hadisesinin yaşandığı İtalya’nın ilk 14 günü ile karşılaştırıldığında karşımıza çıkan tablo hiç iç açıcı gözükmüyor.

207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Bakan Koca bu rakamları açıklarken, vaka ve ölüm sayısı en yüksek ülke haline gelen İtalya ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan tablo vahim. Bu tablo da önlemlerin ne kadar acil ve çok ciddi uygulanmasının gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu.

Sağlık Bakanı Koca, “Son 24 saatte 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433” dedi.

İTALYA’DA SON RAKAM 74 BİN 386 VAKA 7 BİN 503 ÖLÜM

İtalya, virüsün çıktığı Çin’i geçerek dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi. Çin’in nüfusu 1 milyar 400 milyon. İtalya’nın nüfusu ise 60 milyon. İtalya’da dün itibariyle vaka sayısı 74 bin 386,  Ölü sayısı ise 7 bin 503  oldu.

Ancak ilk 14 günü karşılaştırdığımızda, İtalya’daki vaka sayısı Türkiye’den çok daha gerideydi.

İLK 14 GÜN KARŞILAŞTIRMASI


İşte tam burada İtalya’nın ilk 14 günlük rakamlarıyla, Türkiye’deki ilk 14 günü karşılaştırdığımızda karşımıza ürkütücü bir tablo çıktı. Bu tabloda, İtalya’da 14’üncü gün vaka sayısı 888 iken, Türkiye’de aynı gün vaka sayısı 2433 olarak açıklandı. Yani Türkiye’deki vaka sayısı, İtalya’nın 14’üncü gününe göre üç kat fazla oldu.

Türkiye – İtalya ilk 14 gün karşılaştırmasında ortaya çıkan çan eğrisi de makasın nasıl açıldığını gösteriyor.

Dünyada koronavirüsten en çok ölümün yaşandığı İtalya’nın  çok üzerindeki bu rakam da durumun vehametini ve önlemlerin çok ciddi bir biçimde uygulanması gerektiğini açık bir biçimde ortaya koyuyor.

10. GÜNDEN SONRA VAHİM TABLO

Peki İtalya’da 10’uncu günden sonra tablo nasıl gelişti ve vahim bir duruma geldi? O sorunun cevabı da işte bu tabloda:

32. Günde  İtalya’da vaka sayısı 74 bin 386,  Ölü sayısı 7 bin 503,
iyileşen insan sayısı da 9 bin 362 oldu

Kaynak: Tele1

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.

RTÜK’ün Halk TV ve Tele1 TV’ye verilen ekran karartma cezasına tepki yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Halk TV ve TELE 1’e verilen 5 günlük ekran karartma cezasına siyasiler, gazeteciler tepki gösterdi.

Uymazsa zorlama hapsi… Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddia edilen Ozan Güven hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı

Deniz Bulutsuz'un Ozan Güven hakkında İstanbul 1'in Aile Hakimliği'ne başvurarak iki ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.
207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et