Pazartesi / 5 Nisan 2021

Türkeş’in mezarına oğlu alınmadı

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş kendisini babasının mezarına almayanlar hakkında şikayetçi oldu.

Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle oğlu AKP eski Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş babasının anıt mezarına geldi ancak bir grup tarafından anıt mezara alınmadı. Duruma tepki gösteren Kutalmış Türkeş uzun süren çabalar sonucu ziyareti gerçekleştirmiş olayın ardından Avukatı Hakan Erdem ile Çiftlik Polis Karakolu’na gitmişti.

Türkeş’in şikayet dilekçesi ortaya çıktı. Türkeş’in MHP’li yöneticilerden kendisini babasının mezarına alınmadığı için şikayetçi olduğu görüldü. Türkeş ifadesinde kendisine “Buraya giremezsiniz, sizin için çok kötü olur” denildiğini belirterek tehdit edildiğini söyledi.

Ahmet Kutalmış Türkeş, AK Parti'den istifa etti - Sputnik Türkiye

Türkeş mezarlığa alınmamasıyla ilgili “Bizler Alpaslan Türkeş’in ailesi olarak MHP’ye mensup bir takım kişilerin medya üzerinden hakaretlerine maruz kaldığımız halde, Alpaslan Türkeş’in 1. derece kanuni haklara sahip yakınları olduğumuz halde bugüne kadar MHP’ye mensup veya başka kimsenin kabre girmesine engel olmadık. Buna rağmen MHP’den görevlendirilmiş kişilerin beni öz babamın kabrine girmemi engellemeleri tam anlamıyla çok büyük ve kabul edilemez bir zorbalık ve kanunsuzluktur” dedi.

Son Haberler