Türkeli Belediye Başkanı MHP’den istifa etti

Sinop’un Türkeli ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, partisinden istifa etti.

MHP’li Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, istifa açıklamasında sert sözler sarf etti. Özcan, Özcan açıklamasında MHP yönetimine ilişkin sert eleştirilerde bulundu. Özcan görevine bağımsız olarak devam edeceğini duyurdu.

“Bizler biz olalım derken karşılığında bencillik gördük. Milliyetçilik ilkemizin kale alınmadığını hatta ayaklar altına atıldığının farkına vardık” diyen, MHP’li Belediye Başkanı Özcan,yaptığı yazılı bir açıklama ile “2008 yılından beri üyesi olduğum 2009 yılından beri de belediye başkanlığı görevini yaptığım Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum” dedi.

Halil Dilek Özcan’ın açıklamasından öne çıkan noktalar şöyle:

“Bizler biz olalım derken karşılığında bencillik gördük. Milliyetçilik ilkemizin kaale alınmadığını hatta ayaklar altına atıldığının farkına vardık. Oysa amacımız; modern bir toplum olmak, güçlü bir devlet, millet haline gelmek için Türkiye’yi en kısa zamanda dünyanın en ileri endüstri haline getirmekti. Bunu başarmak için ben değil biz olmak gerekiyordu. Bizler gelişimciliğimizi halkımız ile birlikte halkın içinde yapmalıydık. Oturduğumuz makam koltuklarında değil. Bizim ülkücülüğümüz köylümüzle şehirlimizle her ne inanç ve düşünceye sahip olursa olsun Ahlakçılık kuralları çerçevesinde ilmin icaplarını ve mili Türk şuuru içinde bir potada şahsiyetli ve hür insanlar haline getirmek değil miydi? Bir anlamda hani biz Türk Milleti için uygun gördüğümüz yönetim sisteminin adına ‘Hürriyetçi Demokrasi sistemi’ demiyor muyduk?

Bizim istediğimiz Milliyetçi kadroları yeniden devlet kadrolarına yerleştirmek değildir. Bu bizim ülkümüze yetmez.

Rahmetli Başbuğum Alparslan Türkeş’in dediği gibi: ‘Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan olarak birlikte yol yürüdüğümüz Türkeli halkı ile aylardır yaptığım istişareler sonucu Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında ve çatısı altında siyaset yapmak imkânımızın kalmadığını gördük. Bugünden itibaren siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi siz değerli halkımıza saygıyla duyuruyorum”

 

Son Haberler