Tuncay Özkan o resmi paylaştı ve uyardı: Kafa karıştırmak istiyorlar

Yurt dışında Anayasa Referandum’u sona ermek üzereyken, sosyal medyada dolaşan “tercih” uyarısı kafaları karıştırdı.

208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et

Evet ve Hayır seçeneklerinin yer aldığı oy pusulasında, “hayır” yazısının üstüne tercih damgası vurulduğunda oyların geçersiz olacağı iddiası gündeme  ilk olarak CHP Parti Eğitmeni Bülent Onat tarafından getirildi

Kaya yurt dışı seçmenini panikleten “tercih uyarısıyla” ilgili kafa karışıklığına şu sözlerle açıklık getirdi:
“Son dakikada huzursuzluk çıkarıyorlar. Her yolu deniyorlar. Biz böyle birşey olsa, kesin bir dille uyarırdık. Bu saatten sonra böyle şeylerle uğraşacaklarına sandığa seçmen taşısınlar. Seçmen yeter ki mühürü o kahverengi alana vursun. Kahverengi alan içinde kalması kaydıyla, nereye basarsa bassın! Yurt dışı Türkleri bu referandumda belirleyici olacak. Başabaş giden bir seçimde yurt dışında yaşayan Türklerin oyları büyük önem taşıyor. Şunu da belirtmem gerekiyor ki eğer Avrupa sandıklarından “Evet” çıkarsa bu yurt dışındaki göçmenlerin utancı olur, izahı çok zor olur. ”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise kendi Twitter hesabından bu görüntüyü paylaşıp “Bu tür yalanlara inanmayın. Kafa karıştırmak istiyorlar. Mührü kahverengine basın. Karşıya taşırmayın yeter. Kahverenginin heryeri olur.” diyerek seçmenleri uyardı.

 

İstanbul’da koronavirüs mezarlığından video paylaşan vatandaş: Memur olanlar anlatamıyor ama ben anlatacağım, rezil olsun bu hükümet!

İstanbul'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için kazılan mezarlıktan görüntü paylaşan bir vatandaş AKP'ye sert sözler sarf etti. 

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaş sayısı 108’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün 16 kişinin daha kaybedilmesi ile koronadan ölenlerin sayısının 108'e yükseldiğini duyurdu...

Rusya’dan ‘koronavirüse karşı ilaç geliştirildi’ iddiası

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı'ndan yapılan açıklamada, koronavirüs tedavisi için daha önce sıtmaya karşı kullanılan bir ilacı baz alan yeni bir ilaç geliştirildiği belirtildi.

Salgın günlerinde ‘mış gibi yapıyoruz’ diyen Özgür Özel’den Berat Albayrak’a sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüsün tüm dünyaya sosyal devlet anlayışını öğrettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sokağa çıkma yasağı ve karantina ihtiyacı olduğu açıktır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et