Tuncay Özkan o resmi paylaştı ve uyardı: Kafa karıştırmak istiyorlar

Yurt dışında Anayasa Referandum’u sona ermek üzereyken, sosyal medyada dolaşan “tercih” uyarısı kafaları karıştırdı.

Evet ve Hayır seçeneklerinin yer aldığı oy pusulasında, “hayır” yazısının üstüne tercih damgası vurulduğunda oyların geçersiz olacağı iddiası gündeme  ilk olarak CHP Parti Eğitmeni Bülent Onat tarafından getirildi

Kaya yurt dışı seçmenini panikleten “tercih uyarısıyla” ilgili kafa karışıklığına şu sözlerle açıklık getirdi:
“Son dakikada huzursuzluk çıkarıyorlar. Her yolu deniyorlar. Biz böyle birşey olsa, kesin bir dille uyarırdık. Bu saatten sonra böyle şeylerle uğraşacaklarına sandığa seçmen taşısınlar. Seçmen yeter ki mühürü o kahverengi alana vursun. Kahverengi alan içinde kalması kaydıyla, nereye basarsa bassın! Yurt dışı Türkleri bu referandumda belirleyici olacak. Başabaş giden bir seçimde yurt dışında yaşayan Türklerin oyları büyük önem taşıyor. Şunu da belirtmem gerekiyor ki eğer Avrupa sandıklarından “Evet” çıkarsa bu yurt dışındaki göçmenlerin utancı olur, izahı çok zor olur. ”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise kendi Twitter hesabından bu görüntüyü paylaşıp “Bu tür yalanlara inanmayın. Kafa karıştırmak istiyorlar. Mührü kahverengine basın. Karşıya taşırmayın yeter. Kahverenginin heryeri olur.” diyerek seçmenleri uyardı.

 

Son Haberler