Tunç Soyer 23 Nisan’da çocuklar gibi eğlendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in sokaklarında üstü açık otobüste bandoyla dolaşarak İzmirlilerin bayramını kutladı. Soyer'in müzik eşliğindeki dansı ve annesini balkonda görünce yaşadığı heyecan kutlamalara damga vurdu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılında İzmir’in sokaklarında üstü açık otobüste bandoyla dolaşarak İzmirlilerin bayramını kutladı.

Kırmızı bayrakların süslediği balkonlarda el sallayan İzmirlilere seslenen Soyer, “Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı yeni bir yüzyıla beraber taşıyacağız. Yaşasın İzmir, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın bağımsızlığımız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle meydanlarda yapılamayan 23 Nisan kutlamasını evlere, balkonlara taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, üstü açık otobüsle kentin sokaklarında dolaşarak İzmirlilerin bayramını kutladı.

Büyükşehir Belediye Bandosu’nun da olduğu otobüs, İzmir’de adeta şenlik havası yarattı. Başkan Tunç Soyer de zaman zaman müziğin ritmine ayak uydurarak kendisi de dans etti.

Balkonlarına çıkan İzmirliler alkışlarla marşlara eşlik etti. Başkan Soyer çocuklara seslenerek “Atatürk’ün, İzmir’in çocukları iyi ki varsınız. Sizler Cumhuriyet’in, bağımsızlığın teminatısınız. Hepiniz ile iftihar ediyorum” dedi.

İzmir Marşı’nı Soyer çifti ile birlikte söyleyen İzmirliler telefonlarıyla o anları ölümsüzleştirdi. Bando ekiplerinin olduğu diğer iki otobüs de kentin farklı rotalarında dolaşarak 23 Nisan coşkusu yarattı.

“Hepimizin kalbinde yüzüncü yıl duygusu var”

23 Nisan’ın yüzüncü yılının görkemli kutlanması gerektiğini söyleyen Başkan Soyer, “Maalesef koronavirüs hepimizi buruk bıraktı. O nedenle çok üzgünüz. Ama en biliyoruz ki hepimizin kalbinde muazzam bir Atatürk sevgisi ve yüzüncü yıl duygusu var. O nedenle içimiz rahat. İnsanlar sokağa çıkamıyor, o nedenle biz onların sokaklarına, mahallelerine gidiyoruz. Kalbimizin onlarla attığını gösteriyoruz” dedi. Soyer, çocukların umutlarını kaybetmemesi gerektiğini belirterek “Hayallerinin peşinde koşmaya devam etsinler. Bu virüs bitecek ve hayatlarına kaldıkları yerden devam edecekler” şeklinde konuştu.

Balkondaki annesini selamladı

Şehir turu sırasında Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer kayınvalides Güneş Soyer’i görünce Tunç Soyer’e haber verdi. Başkan Tunç Soyer de eline mkrofonu alıp annesi Güneş Soyer’e seslendi. Soyer’in “Anne anne” dediği anlar, kameralara yansıdı.

Son Haberler