Pazartesi / 13 Temmuz 2020

TÜİK hesaplamalarının araştırılması AKP ve MHP oylarıyla engellendi

Araştırma önergesi ile Meclis gündemine taşınan TÜİK'in tartışmalı enflasyon rakamları, AKP ve MHP'nin oyları ile reddedildi.

206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

İYİP Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tartışmalı enflasyon rakamlarını Meclis’e taşıdı.

İYİP’li 21 milletvekilinin imzasıyla hazırlanıp Meclis Başkanlığı’na sunulan araştırma önergesi için Ataş, TÜİK’in enflasyonla ilgili verilerinin gerçeği yansıtmadığını ve ekonomik tabloyla örtüşmediğini dile getirdi.

TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerinin gerçekliğinin araştırılması, hesaplama yöntemlerinin incelenmesi konulu Meclis araştırması önergesi, AKP ve MHP’nin “ret” oylarıyla geri çevrildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et