Tuğrul Türkeş’in canlı yayında zor anları

İsmail Küçükkaya, Tuğrul Türkeş'e Başbakan Yardımcısı olmadan önce söylediği başkanlık sistemi ilgili sözlerinin dinletti. 

208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın hazırlayıp sunduğu Çalar Saat programının bu sabahki konuğu Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş oldu.

Küçükkkaya, Türkeş’e MHP Genel Başkan Yardımcısı iken başkanlık sistemi ile ilgili sözlerinin yer aldığı bir video izletti.

Türkeş programda “Başkanlık sistemine ihtiyaç yoktur” diyor.

Küçükkkaya bu sözleri bir kez daha sordu.

Tuğrul Türkeş, “MHP’nin resmi görüşü. Ben de Genel Başkan Yardımcısı olarak MHP’nin görüşlerini söyledim” dedi.

Küçükkaya buna karşılık “İnanmadan mı söylediniz” diye sordu. Türkeş “İnanıp inanmamak değil. Türkiye’nin neye ihtiyacı var konuşuruz” diyerek geçiştirdi.

Türkeş başkanlık sistem için şahsi görüşünün “Türkiye’nin ihtiyacı varsa konuşulması lazım” olduğunu tekrarladı.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/211441343″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/627467326_960x537.jpg?r=pad” caption=”Tuğrul Türkeş başkanlık gereksiz dediği videosu için açıklama yaptı: Benim görüşüm değil…”]MHP’Lİ MUHALİFLERİ HEDEF ALDI

Programda MHP’deki kriz de masaya yatırıldı.

Türkeş MHP’li muhaliflerin Alparslan Türkeş’in mirasçısı olmadıkların söyledi, “Onların genel başkanlık iddiaları var. Rüşvet-i kelam” ifadelerini kullandı.

Küçükkaya, “Ülkü Ocakları eski başkanlarının neden Hayır dediklerini” sordu. Türkeş, “Bilmiyorum onlara soracaksınız” karşılığını verdi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/211441410″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/627467385_960x537.jpg?r=pad” caption=”Tuğrul Türkeş’ten MHP’li muhaliflere sert sözler: Rüşvet-i kelam”]

BAŞKANLIK SİSTEMİ

İsmail Küçükkaya, daha sonra başkanlık sistemi maddeleriyle ilgili sorular yöneltti.

Türkeş referandum maddelerinde yer alan partili Cumhurbaşkanının yargı üyelerini atamaları konusunda “Her şeyi partizanca yapacağını zannediyorsunuz. Ben bunu reddediyorum” dedi.

Muhalefeti hedef alan Türkeş “Niyet okuyuluğu yaparak felaket tellallığı yapıyor” dedi.

Bu sırada elini masaya vuran Türkeş, “Çık de ki kardeşim. Ben Cumhurbaşkanı olacağım. Ve bu yetkilere rağmen bu ülkeyi iyi yöneteceğim. Bunu diyen var mı muhalefette” dedi.

Küçükkaya buna karşılık “Ama şöyle dyorlar. Biz bu yasaları Kılıçdaroğlu, BAykal’ın Cumhurbaşkanı olması ihtimalinde dahi istemeyiz. Babamıza bile böylebir yetki vermeyiz diyorlar. Siz babanıza böyle bir yetki verir misiniz” diye sordu.

Türkeş “Benim babam rahmetli” karşılığını verdi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/211441432″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/627467409_960x537.jpg?r=pad” caption=”Tuğrul Türkeş masaya yumruğu vurdu ve muhalefete seslendi”]

Koronavirüs mezarlığından video paylaşan vatandaş: Memur olanlar anlatamıyor ama ben anlatacağım, rezil olsun bu hükümet!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için kazılan mezarlıktan görüntü paylaşan bir vatandaş AKP'ye sert sözler sarf etti. 

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaş sayısı 108’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün 16 kişinin daha kaybedilmesi ile koronadan ölenlerin sayısının 108'e yükseldiğini duyurdu...

Rusya’dan ‘koronavirüse karşı ilaç geliştirildi’ iddiası

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı'ndan yapılan açıklamada, koronavirüs tedavisi için daha önce sıtmaya karşı kullanılan bir ilacı baz alan yeni bir ilaç geliştirildiği belirtildi.

Salgın günlerinde ‘mış gibi yapıyoruz’ diyen Özgür Özel’den Berat Albayrak’a sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüsün tüm dünyaya sosyal devlet anlayışını öğrettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sokağa çıkma yasağı ve karantina ihtiyacı olduğu açıktır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et