Pazar, Nisan 14, 2024

Tuğba Ekinci: Genç kızlar mini etekle metroya binmesin

Genç kızların giyinişini eleştiren Tuğba Ekinci tartışma yaratan açıklamalara imza attı. Ekinci, 'Genç kızlarımızı korumak kollamak için konuşuyoruz' diyerek 'Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz' sözleriyle büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Sık sık sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla gündeme gelen Tuğba Ekinci, bugün Müge ile Gülşen’le 2.Sayfa programının konuğu olarak katıldı. Canlı yayındaki sözleri, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Ekinci’nin canlı yayındaki açıklamaları, özellikle “Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz” şeklindeki ifadesi gündemde büyük yankı uyandırdı. Ayrıca, Türk erkeklerinin kadınları değerlendirmesine dair bazı görüşlerini de paylaştı.

Tuğba Ekinci: Genç kızlar mini etekle metroya binmesin - Sık sık sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla gündeme gelen Tuğba Ekinci, bugün Müge ile Gülşen'le 2.Sayfa programının konuğu olarak katıldı. Canlı yayındaki sözleri, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Genç kızların kıyafet tercihlerini eleştiren Ekinci, “Genç kızlara sesleniyorum, toplu taşıma araçlarında kıyafetlerinize dikkat edin. Kadınlar nerede, nasıl giyineceklerini bilmedikleri için başlarına böyle şeyler geliyor. Kadınlar benim duruşumu örnek alsalar ne dayak yerler ne de başlarına bir şey gelir” dedi.

Bununla birlikte, “Genç kızlarımızı korumak kollamak için konuşuyoruz” diyen Ekinci’nin “Kadın kuyruk sallamazsa erkek bir şey yapmaz” açıklaması büyük tepki topladı.

Ayrıca, bu açıklamalara karşı çıkan İletişim Uzmanı Yelda Kırçuval canlı yayına bağlanarak, “Hiçbir kadın kıyafetinden dolayı ne şiddeti ne de tacizi hak etmiyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ekinci, canlı yayında Müge ve Gülşen ile de görüş ayrılığı yaşayarak açıklamalarının devamında “Erkekler kadınlardan daha namuslu” ifadesini kullanarak tartışmaları daha da alevlendirdi.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir