Trabzon’da yapılan camiye halk tepkili… Nasıl gideceğiz?

Trabzon'da, Karadeniz Sahil Yolu'nun gidiş-dönüş yolunun arasındaki alana inşa edilen cami, inşaatı henüz tamamlanmadan tartışma konusu oldu.

Camiye ulaşım için karayolunun üzerine yaya geçidi inşa edildi, ancak vatandaşlar camiye ulaşımda zorluk yaşanacağını düşünüyor.
Trabzon’un Ortahisar ilçesinde, Karadeniz Sahil Yolu’nun ortasında inşaatı süren camiye nasıl ulaşım sağlanacağı tartışma konusu oldu.

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Beşirli Mahallesi’nde, yol yapımı kapsamında daha önce yıkılan caminin yerine yeni bir cami yapılması kararı alındı.

Yıkımdan sonra kamulaştırılan arazide, 1 Nolu Beşirli Sahil Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapımına karar verilen caminin inşaatı başladı. Ancak inşaat sona ermeden, şimdiden ‘camiye nasıl ulaşım sağlanacağı’ konusu tartışılıyor.

Caminin yanındaki mescide giden cemaat, üst geçit yolu uzattığı için sahil yolunu tercih edip, otomobillerin arasından geçiyor.

Caminin, Karadeniz Sahil Yolu’nun arasında olması, iki yöne de üst geçitler inşa edilmesine karşın ‘ulaşım’ konusunu tartışmaya açtı. Üst geçitlerin yolu çok uzattığını düşünen vatandaşlar, cuma namazı için gittikleri geçici mescite ulaşmak için, sahil yolundaki otomobillere aldırış etmeden yolu kullanıyor.

“10 metrelik yolu üst geçitle 100 metreye çevirdiler. Yaşılar zorlanacak…”

Üst geçitlerin ulaşımı kolaylaştırmadığını ve caminin yolun ortasında değil de, iç kısımda olmasının daha iyi olacağını düşünen vatandaşlar, projeyi eleştirdi. Bir vatandaş, cami için “Yolun ortasında değil de mahallenin içerisinde olsa cami çok daha iyi olurdu. Burada insanlar üst geçit kullanmıyorlar. Cuma namazlarına yetişebilmek için tellerin üzerinden atlayarak gidiyorlar. Ben gencim üst geçitten dolaşmak beni etkilemez. Ama yaşlılarımız var. 10 metrelik yolu üst geçitle 100 metreye çevirdiler.” ifadelerini kullandı.

Dernek başkanı Karamanlı: “Burası şehrin girişi. Trabzon’a baktığın zaman ‘burası Müslüman bir toprak’ denilmesi lazım”

1 Nolu Beşirli Sahil Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Haydar Karamanlı caminin, konumunun Trabzon’un girişinde olmasından ötürü geçenlere, “Burası Müslüman toprak’ dedirtmesi gerektiğini söylerken, “Camimizin mimarisi çok güzel. ‘Üst geçitten nasıl geçeceğim’ diyen yaşlılar mahalleden araçlarıyla gelsinler. Zaten çoğunda araç var. Hiç zahmet çekmeyecekler” ifadelerini kullandı.

Şehitlerin kimlikleri belli oluyor: Acılı haberler ailelere ulaşmaya başladı

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen saldırıda dün gece 33 asker şehit oldu. 32 asker ise yaralı olarak Cilvegöz Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirilerek Hatay’da tedavi altına alındı. Acı haberler ailelere ulaşırken, şehitlerin kimlikleri de netleşmeye başladı.

TSK paylaştı: Suriye askerleri böyle vuruldu

Edinilen bilgiye göre, son 17 günde bin 709 Suriye askeri öldürüldü.

Rusya’dan kritik hamle: Fırkateynler yola çıktı

İdlib’de meydana gelen saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit olması sonrası Rusya’dan kritik bir hamle geldi. Rus Donanması, seyir füzeleri bulunan iki fırkateynin Suriye kıyılarına gönderildiğini açıkladı.

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.
209,096BeğenenlerBeğen
5,087TakipçilerTakip Et