Torun: CHP tüm teşkilatlarıyla hazır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partilerinin tüm teşkilatlarıyla yerel seçimlere hazır olduğunu belirterek, "Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık, yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Torun, 24 Haziran seçimlerinin ardından Ulubey ilçesindeki esnafı gezerek kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
Ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Torun, CHP’nin 24 Haziran’da yapılan seçimde Ordu’da 2 milletvekili çıkardığını anımsatarak, “Bizleri seçim öncesi ve sandık günü yalnız bırakmayan tüm Ordululara teşekkür ediyorum. Artık Ordu’yu iki milletvekili ile Ankara’da temsil edeceğiz. Dolayısıyla daha güçlüyüz” diye konuştu.

Torun, Ordu başta olmak üzere bölgenin tüm sorunlarını bildiklerini ve buna göre siyaset yürüteceklerini ifade ederek, “Bundan hiç kimse endişe etmesin. Vatandaşlarımızın sorunlarını tek tek biliyoruz. Bunun için çözüm yollarını arayacağız. Kimseyi ötekileştirmeden ve ayrım yapmadan her kesimin vekili olacağız. Bunun sözünü veriyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin CHP’nin olası erken yerel seçime hazır olup olmadığı yönündeki sorusuna ise Torun, “CHP tüm teşkilatlarıyla yerel seçimlere hazırdır. Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık, yapmaya devam ediyoruz” yanıtını verdi.

‘ÇALIŞMALAR 24 HAZİRAN NEDENİYLE YARIM KALDI’

CHP olarak hangi yerlerde daha başarılı olabileceklerini, hangi yerlerde az oyla seçimi kaybettiklerini belirlemek üzere daha önce akademik ve siyasi fizibilite çalışması başlattıklarını ancak 24 Haziran seçimleri nedeniyle bu çalışmanın yarım kaldığını aktaran Torun, bu çalışmayı yeniden başlatacaklarını söyledi.

Seyit Torun, yerel seçimlerin erkene alınıp alınmayacağı konusunda henüz kendilerine bir şeyin ulaşmadığını, konunun takipçisi olduklarını da sözlerine ekledi.

Akademisyen Ceren Damar cinayetinde karar açıklandı!

Ceren Damar davasında karar açıklandı. Gelen son dakika bilgilerine göre mahkeme sanığa ağırlaştırılmış müebbet verdi.

Erdoğan Putin görüşmesi öncesi resti çekti: Patriot da kullanabiliriz, S 400 de kullanabiliriz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, İdlib gerilimi hakkında konuştu.

Topbaş’ın FETÖ’cü damadı hakkında istenen ceza belli oldu!

İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın FETÖ'cü damadı Ömer Faruk Kavurmacı'ya 15 yıla kadar hapis istemi.

Kozinoğlu’nun ‘TSK’dan atın’ dediği üsteğmen, bakın nerede öldürüldü?

FETÖ'nün hedefindeki MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun 1991 yılında, 'TSK'dan ihraç edilmelidir' dediği üsteğmenin 2014 YAŞ'ında terfi alarak general yapıldığı ortaya çıktı. Bu kişi 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Semih Terzi'ydi!

Osman Kavala’dan ilk açıklama: Cumhurbaşkanının müdahalesi bir imkanı engelledi

Gezi Parkı davasında beraatle birlikte tahliye edilen ancak başka bir soruşturmada tutuklanan işadamı Osman Kavala, ‘hukuksuz ve mantıksız bir suçlamayla’ yeniden tutukladığını söyledi.
209,614BeğenenlerBeğen
4,907TakipçilerTakip Et