Topbaş’ın 15 Temmuz’da görevden aldığı isim o gazetede yazar oldu

Eski İBB Basın Danışmanı Serkan Fıçıcı, hükümete yakın Akşam gazetesinde yazmaya başladı...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan yaklaşık 300 ismin de işine son verilmişti. Darbe girişimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da çatışmalar yaşanmış, 17 belediye çalışanı şehit olmuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından İBB Basın Danışmanı Serkan Fıçıcı, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından görevden alınmış, ancak sonra işine tekrar dönmüştü. O dönem yapılan açıklamalara göre, Fıçıcı ve bir basın danışmanının, Topbaş Amerika’dayken İstanbul’a dönebilmek için kesin talimat verdiği, ancak uçak bulunamamasından sorumlu tutulduğu gerekçesiyle görevden alındığı ifade edilmişti.

Görevine döndükten sonra, Topbaş’ın basın danışmanlığını yeniden yürüten Fıçıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesinden 1 gün sonra, İBB Basın Danışmanlığı görevini de bırakmıştı.

Fıçıcı, bugün itibariyle ise, hükümete yakın Akşam gazetesinde yazmaya başladı. Fıçıcı, ilk yazısına, “Selam” başlığıyla çıktı.

İşte Akşam’da yer alan ve Fıçıcı’nın “ilk yazısının” duyurulduğu köşe:

Son Haberler