Topbaş için hesap vakti mi geliyor? Soruşturma başlatıldı

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kimi isimler hakkında suç duyurusu yapılmıştı...

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kaş Belediye başkanı Salih Kenan Şahin Pendik Belediyesi AKP’li Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Gür (ÖZASR Yapı İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı) ve ÖZASR Yapı İnşaat Anonim Şirketi Yönetici ve Ortakları hakkında suç duyurusu yapılmıştı.

Söz konusu isimler hakkında İstanbul Anadolu C. Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, Başsavcılık tarafından istenen soruşturma izni Bakanlık tarafından “imar planı sürecinin devam ettiği gerekçesiyle” reddedilmişti.

Çıkan ret kararına HKP’nin itiraz etmesi üzerine açılan dava sonucunda Danıştay tarafından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı M.İhsan Şimşek, Şeşil Alanlar ve Tesisler Yapım Müdür Nuri Yüksel, Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürü Hülya Demirkol, Yeşillanlar ve Tesisler Yapım Müdürlüğü APK Şefi Serdar Taylan, Avrupa Ykası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mimarı Okan Yılmaz, İmar Şehircilik Daire Başkanı Gökhan Yılmaz, Planlama Müdür Şaban Kaplan, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Başkan Yardımcısı Vahap Doğan, Plan ve Proje Müdür Gökhan Çankaya, Yapı Kontrol Müdürü Murat Ağır, şehir Pahcısı Huzeyfe Öksüz ve 23 Pendik Belediyesi Meclis Üyesi hakkında İçişleri Bakanı tarafından şikayetin işleme konulmamasına ilişkin olarak verilen kararın kaldırılmasına ve karar verildiği öğrenildi.

Böylelikle, Topbaş ve söz konusu diğer isimlerle ilgili soruşturma açılmasının önü açılmış oldu.

Ekrem İmamoğlu’ndan tatil eleştirilerine yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin vurduğu Elazığ'a yaptığı ziyaretin hemen ardından Erzurum Palandöken'e gittiği için yöneltilen eleştirilere yanıt mahiyetinde bir mesaj yayınladı.

Televizyona çıkıp ‘uçuyoruz’ demekle Türkiye uçmaz

Elazığ depremiyle ilgili 'Milletimiz bir toplumsal sınavdan daha yüzünün akıyla çıktı' diyen Akşener, halkın geçinemediğini belirterek ekonomi yönetimini eleştirdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’dan Elazığ’a taşımanın maliyeti…

Depremden sonra Erdoğan Elazığ’a uçtu. Öncesinde ise Cumhurbaşkanı’nı Elazığ Havalimanı’ndan almak ve kent merkezine taşımak için dev bir araç filosu Ankara’dan yola koyuldu. Bu organizasyon sadece gidiş yolculuğunda 41 bin 308 liralık yakıt tüketti.

Son dakika… Türkiye’de 9’u Çinli 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına salınrı.

Burhan Kuzu’nun “Ecevit deprem paralarıyla maaşları ödedi” sözlerine MHP’li Enginyurt’tan tokat gibi cevap

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos depremi mesajına o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan tepki geldi.
209,908BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et