Salı / 29 Eylül 2020

Topbaş için hesap vakti mi geliyor? Soruşturma başlatıldı

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kimi isimler hakkında suç duyurusu yapılmıştı...

205,585BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kaş Belediye başkanı Salih Kenan Şahin Pendik Belediyesi AKP’li Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Gür (ÖZASR Yapı İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı) ve ÖZASR Yapı İnşaat Anonim Şirketi Yönetici ve Ortakları hakkında suç duyurusu yapılmıştı.

Söz konusu isimler hakkında İstanbul Anadolu C. Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, Başsavcılık tarafından istenen soruşturma izni Bakanlık tarafından “imar planı sürecinin devam ettiği gerekçesiyle” reddedilmişti.

Çıkan ret kararına HKP’nin itiraz etmesi üzerine açılan dava sonucunda Danıştay tarafından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı M.İhsan Şimşek, Şeşil Alanlar ve Tesisler Yapım Müdür Nuri Yüksel, Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürü Hülya Demirkol, Yeşillanlar ve Tesisler Yapım Müdürlüğü APK Şefi Serdar Taylan, Avrupa Ykası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mimarı Okan Yılmaz, İmar Şehircilik Daire Başkanı Gökhan Yılmaz, Planlama Müdür Şaban Kaplan, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Başkan Yardımcısı Vahap Doğan, Plan ve Proje Müdür Gökhan Çankaya, Yapı Kontrol Müdürü Murat Ağır, şehir Pahcısı Huzeyfe Öksüz ve 23 Pendik Belediyesi Meclis Üyesi hakkında İçişleri Bakanı tarafından şikayetin işleme konulmamasına ilişkin olarak verilen kararın kaldırılmasına ve karar verildiği öğrenildi.

Böylelikle, Topbaş ve söz konusu diğer isimlerle ilgili soruşturma açılmasının önü açılmış oldu.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Deniz Çakır ”Bu nasıl avam, yakışıksız bir üsluptur” demişti Ece Üner’den yanıt gecikmedi

''Ben “sıradan” kadınların hakkını ararken siz neredeydiniz?''

Dolar ve euro’dan rekor

Dün 7.83'ü aşarak rekor kıran dolar/TL bugün de 7.85'i geçerek rekor kırarken, euro da 9.16 ile tarihi zirvesini yeniledi.

Bakan Selçuk işsizlik ve kısa çalışma ödemeler için tarih verdi

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 5 Ekim’de hesaplara yatırılacak.

Deniz Çakır’dan Ece Üner’e: Bu nasıl avam, yakışıksız bir üsluptur

"Bu üslupla ana haber sunuyor, inanılır gibi değil”

Albayrak Yeni Ekonomi Programı’nın hedeflerini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıkladı. Albayrak, 2023'teki işsizlik hedefini yüzde 10,9 olarak belirlediklerini söyledi. Yeni Ekonomi Programı'nda büyüme hedefleri, 2021 için yüzde 5,8, 2022 ve 2023 için yüzde 5 oldu.