Çarşamba / 8 Temmuz 2020

TKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner: Binali Yıldırım’ın sözleri kadın düşmanlığı

Türkiye Komünist Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Halkweb'e konuştu. Çağdaş Gökbel'in hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü söyleşi dizisinin bugünkü konuğu Zehra Güner, komünistlerin kadınların sorunlarını nasıl çözüme kavuşturacağını, nasıl bir belediyecilik yapacaklarını tek tek anlattı.

206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Çağdaş GÖKBEL

Türkiye Komünist Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Halkweb’e konuştu. Çağdaş Gökbel’in hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü söyleşi dizisinin bugünkü konuğu Zehra Güner, komünistlerin kadınların sorunlarını nasıl çözüme kavuşturacağını, nasıl bir belediyecilik yapacaklarını tek tek anlattı.

KADIN DÜŞMANLIĞI

Rakibiniz Binali Yıldırım “kadınlara itaat edin rahat edin” dedi bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu kadın düşmanlığından başka bir şey değil. Bu anlayış kadınları ikinci sınıf vatandaş olarak değerlendiriyor. Bu anlayış itaat etmeyen kadınların öldürülmesini normalleştiriyor. Bu sözler kadın katillerini aklamak anlamına da geliyor. Bakın Şule Çet patronları tarafından öldürülmüş bir genç kadınımız. Ve Şule Çet’in öldürülmesi Binali Yıldırım’ın anlayışına göre yorumlanırsa şöyle bir sonuç çıkıyor: Şule Çet itaat etseydi öldürülmeyecekti. İnsaf yani gerçekten insaf. Biz bu gerici kadın düşmanı anlayışa karşı tüm kadınları mücadeleye davet ediyoruz.
Söyleşinin tamamı:

BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Binali Yıldırım’dan kadınlara: İtaat et rahat et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım kadın seçmenlerle bir araya geldiği toplantıda “Ben kadınlara pozitif ayrımcılıktan yana değilim. Asıl olan kadınlara imkan tanımaktır, fırsat sağlamaktır” demişti. Yıldırım, aile içi meselelerle ilgili görüşlerini dile getirerek “Aileler taraf olduğu zaman evliliğe katkı değil, olumsuz sonuç doğuruyor. O yüzden karışmamak gerekiyor. Evliliğin sırrı ‘itaat et rahat et’. ‘Peki’ demesini mutlaka başarmamız lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Şentop yeniden Meclis Başkanı seçildi

Üçüncü turun sonunda 328 oy alan Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı oldu.

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.
206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et