TKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner: Binali Yıldırım’ın sözleri kadın düşmanlığı

Türkiye Komünist Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Halkweb'e konuştu. Çağdaş Gökbel'in hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü söyleşi dizisinin bugünkü konuğu Zehra Güner, komünistlerin kadınların sorunlarını nasıl çözüme kavuşturacağını, nasıl bir belediyecilik yapacaklarını tek tek anlattı.

Çağdaş GÖKBEL

Türkiye Komünist Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Halkweb’e konuştu. Çağdaş Gökbel’in hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü söyleşi dizisinin bugünkü konuğu Zehra Güner, komünistlerin kadınların sorunlarını nasıl çözüme kavuşturacağını, nasıl bir belediyecilik yapacaklarını tek tek anlattı.

KADIN DÜŞMANLIĞI

Rakibiniz Binali Yıldırım “kadınlara itaat edin rahat edin” dedi bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu kadın düşmanlığından başka bir şey değil. Bu anlayış kadınları ikinci sınıf vatandaş olarak değerlendiriyor. Bu anlayış itaat etmeyen kadınların öldürülmesini normalleştiriyor. Bu sözler kadın katillerini aklamak anlamına da geliyor. Bakın Şule Çet patronları tarafından öldürülmüş bir genç kadınımız. Ve Şule Çet’in öldürülmesi Binali Yıldırım’ın anlayışına göre yorumlanırsa şöyle bir sonuç çıkıyor: Şule Çet itaat etseydi öldürülmeyecekti. İnsaf yani gerçekten insaf. Biz bu gerici kadın düşmanı anlayışa karşı tüm kadınları mücadeleye davet ediyoruz.
Söyleşinin tamamı:

BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Binali Yıldırım’dan kadınlara: İtaat et rahat et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım kadın seçmenlerle bir araya geldiği toplantıda “Ben kadınlara pozitif ayrımcılıktan yana değilim. Asıl olan kadınlara imkan tanımaktır, fırsat sağlamaktır” demişti. Yıldırım, aile içi meselelerle ilgili görüşlerini dile getirerek “Aileler taraf olduğu zaman evliliğe katkı değil, olumsuz sonuç doğuruyor. O yüzden karışmamak gerekiyor. Evliliğin sırrı ‘itaat et rahat et’. ‘Peki’ demesini mutlaka başarmamız lazım” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’yi Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan polisler koruyor

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin Cumhurbaşkanlığı forsu taşıdığı iddia edildi. Konuyu gündeme taşıyan İYİP Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, 'Buradan anlıyoruz ki AKP’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir' dedi.

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 

Erdoğan’dan İmamoğlu uyarısı: İstanbul’un nabzını iyi tutarsak Türkiye’yi de yakalamış oluruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AKP İl başkanları Toplantısı'nda konuştu. 
210,580BeğenenlerBeğen
4,591TakipçilerTakip Et