Çarşamba / 20 Ocak 2021

Time, Prof. Dr. Şahin ve Türeci’yi kapağına taşıdı

Almanya’da haftalık olarak yayımlanan Der Spiegel’in ardından dünyanın en prestijli haber dergilerinden biri olan ve ABD’de yayımlanan Time da, bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi kapağına taşıdı.

ABD’li Pfizer şirketiyle ortak geliştirdikleri Covid-19 aşısıyla insanlığa umut aşılayan bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, dünyanın en ünlü dergilerinden TIME’ın yeni yıl sayısının kapağında yer aldılar. 2021’in ilk sayısında çift kapakla çıkan TIME, ABD sayısında Kongre baskınına yer verirken, ‘The Year Ahead’ özel sayısında ise “Aşı Devrimi” manşetiyle kapakta Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye yer verdi.

Derginin ABD’de yayınlanan kapağında ise Amerikan Kongresi’ne düzenlenen baskının fotoğrafı yer aldı.

MUTASYONLARA KARŞI DA ETKİLİ

Prof. Uğur Şahin ile Özlem Türeci’nin imzasını taşıyan Pfizer/BioNTech aşısının mutasyon geçirmiş coronavirüse karşı da etkili olduğu açıklandı. ABD’li ilaç şirketi Pfizer, aşının İngiltere ve Güney Afrika’da ortaya çıkan mutasyonlara karşı sonuç verdiğini duyurdu. Ancak bu çalışmanın raporlarının henüz bağımsız hakemlerce incelenmediği vurgulandı.

Son Haberler