Tepkilerin odağındaki Metin Feyzioğlu’nun CHP’den ne zaman istifa ettiği ortaya çıktı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, CHP üyeliğinden e-devlet üzerinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Tepkilerin odağındaki Metin Feyzioğlu’nun CHP’den ne zaman istifa ettiği ortaya çıktı
Katıldığı bir televizyon programında “Hiçbir siyasi parti üyesi değilim” diyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden 20 Haziran 2019’da istifa ettiği ortaya çıktı.

Feyzioğlu, programda “Metin Bey CHP’nin başına gelir mi, gelirse ne olur?” sorusuna “Dün de yoktu, bugün de yok. Basın yakıştırdı. Bana göre hoştur. Bu bir teveccühdür. Cumhurbaşkanı adaylığımı da gündeme getirdiler. Ama yok böyle bir şey demiştim. Yine söylüyorum, hiçbir zaman olmadı, şimdi de yok. Ve ben hiçbir siyasi partisi üyesi değilim şu anda. Ve AK Parti’yi desteklemiyorum, hayır. ”

Feyzioğlu’ndan ‘CHP’nin başına geçer misiniz’ sorusuna yanıt: Ne karşısındayım, ne arkasındayım

Independent Türkçe’nin edindiği bilgiye göre, Feyzioğlu CHP üyeliğinden e-devlet uygulaması üzerinden 20 Haziran 2019’da istifa etti.

TBB Başkanı, resmi olarak duyurmadığı istifadan bir gün sonra Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Niğde’de vatandaşlarımıza soruyoruz. Gençler,büyükler,kadınlar… Nasıl bir Türkiye istiyoruz? Vatandaş diyor ki; güven veren adalet. Bunun için mücadele ediyoruz. Partiler dışı,partiler üstü. Amacımız siyasete de yol göstermek, bir kutup yıldızı olabilmek.” dedi.

İstanbul’da toplanan 12 baro başkanından Metin Feyzioğlu’na istifa çağrısı

Metin Feyzioğlu, Erzurum Barosu’ndan düzenlediği basın toplantısında da, “Biz parti siyaseti yapmıyoruz, yapmadık, yapmayacağız. Bundan sonra da yapılmasını doğru bulmayız. Hiçbir siyasi partinin ne karşıtıyız, ne destekçisiyiz. Biz ilk günden beri ‘hukukun siyasetini yapıyoruz’ demiştik. Ona da devam ediyoruz.” demişti.

2013 yılının Mayıs ayında Türkiye Barolar Birliği’nin başkanı seçilen Feyzioğlu, yeni görevi nedeniyle o tarihe kadar yürüttüğü CHP Parti Meclisi üyeliğinden ayrılmıştı. Feyzioğlu, 2012 yılında rekor oyla CHP PM üyeliğine seçilmişti.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,629BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et