Cumartesi / 17 Ekim 2020

Tepki çeken çocuk kitabı

Urallar'ın Nijni Tagil kentinde 80 yıldır muharebe araçları üreten, dünyanın en büyük tank üreticilerinden Rus Uralvagonzavod şirketi, okul öncesi yaştaki çocuklar için öykü kitabı yayımladı.

205,340BeğenenlerBeğen
8,591TakipçilerTakip Et

Silahların anlatıldığı çocuk kitabına tepki geldi.

“Küçük Tankın Maceraları” adlı resimli öyküde, Uralvagonzavod’ın müzesinde yanlışlıkla unutulan bir oyuncağın hikayesi anlatılıyor. Geceyi müzede geçiren oyuncak tank, burada gerçek silahlarla tanışıyor ve onların yabancı topraklardaki “maceralarını” dinliyor.

Şirketin açıklamasında ünlü çocuk kitapları yazarı Svetlana Lavrova tarafından kaleme alınan öykü için “Kitap, anlaşılması kolay bir dilde, okul öncesi çağdaki çocuklara muharebe araçlarını anlatıyor” deniyor.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Erdoğan’dan yeni doğalgaz açıklaması: 85 milyar metreküp daha bulduk

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerin ardından burada yeni doğalgaz rezervi miktarına ilişkin açıklamada bulundu.

Akşener: Kürtler kimsenin marabası değil, her partiye oy veriyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa Mahkemesi ile ilgili 'ışıklar yanıyor' polemiğini başlatan üye Engin Yıldırım'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi. Kobani eylemleri ile ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan Aybhan Bilgen ve gözaltına alınıp bırakılan Altan Tan'ın seçime katılmalarına izin verildiğini söyleyen Akşener, "İkisi de İslami zihniyetten gelen insanlar. HDP'yi kapatmak için bile olsa bu yöntem yanlış" dedi.

Aytun Çıray: İYİ Parti kurultayında ‘kara liste’ aracılığı ile bir alan temizliği yapıldı

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı.

Ali Babacan’dan Bahçeli’ye: Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Erzurum İl Kongresi’nde konuştu.

Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye boykotuna Ankara’dan ilk somut adım

Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerine boykot kararının ardından Ankara'dan ilk somut adım geldi.