“Tayyip Bey de farkında” diyen Erol Mütercimler arşivinden çıkarttı: AKP’nin siyasal ömrü bitmiştir!

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP'nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu. 

207,591BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP’nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu.

Konjonktürel partilerin kendisini doğuran siyasi ortamın bitişiyle siyasi partiler mezarlığına gideceğini belirten Mütercimler, “AKP’nin Türk siyasal yaşamında siyasi ömrü bitmiştir. Bunu nereden anlıyorum, Tayyip Bey’in çabasından anlıyorum, kendisi de bunu gördü. Kendi içinden çıkmış iki şahsa karşı tavırları bunu ortaya koyuyor” dedi.

Erdoğan’ın amacını açıklayan Mütercimler; “Ben ne yapsam da öyle bir duvar örsem ki tabanım benden bu tarafa kayamasınlar” ifadesini kullandı ve 2002 yılında yayımlanmış bir yazıyı gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı strese sokan AKP anketi: Bahçeli ayağına pranga oldu

Mütercimler’in gösterdiği gazete kupüründe AKP’li gazetecilerden Avni Özgürel’in AKP iktidara gelmeden önce yazdığı yazı bulunuyordu.

Mütercimler o ifadeleri dikkat çekici bir şekilde sıraladı:

“AKP’de görünür iki kanat var. Birinin başını Tayyip Erdoğan, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu üçlüsü çekiyor, diğerinde ise Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener ön planda”

Özgürel’in o tarihte kaleme aldığı yazıyı yorumlayan Mütercimler, bugün AKP içinde başlayan kavganın o günlerde belli olduğunu belirtti.

İŞTE O ANLAR: 

Programın tamamı:

loading...

3 YORUM

  1. Allah rahmet eylesin,dedem seçimlerde neneme derdi ki ,Sakın ha Ben hangi partiye oy vereceksem sende o partiye oy vereceksin aksi olursa seni boşarım..O yıllarda .kıratve CHP partileri arasında geçen tartışma.mahalle kahvehanelerinde de particilere yansır ve aralarında gavga ederlerdi.lakin onlar orda gavga ederken ,bibirlerini karalayan parti ileri gelenleri o gün birşey olmamış gibi belki bir masada oturur beraber çorbalarını içerlerdi.1060 ve 1970 yıllarında ailenin büyüğü hangi parti için oy kullanırsa diger aile bireyleri de onu takip eder ve ailece o.partiye oylarını kullanırlardı.İleri ki yıllarda Aileler bir takım gerçekleri gördü ve ailelerde kendi menfaatleri için veya ailenin daha iyi yaşam saglamaları için particiliklerini aile içinde bölüştüler.Aile bireylerinin herbiri değişik partilerde yer almaya ve o partileri desdeklemeya başladılar bu aile davranışları daha çok şehirlerde mahalli seçimlerde kendini göstermeye başlamıştı.Başarılıda oldular çünkü,hangi parti kazanırsa kazansın sonuçda o aile kazanmış oluyordu.aile bireylerinin koşturduğu bir partinin kazanımı sonucunda,diger karşı partili aile bireyleri kazanan partinin üyesi olan yine aynı ailew bireylerinin arkasında duruyor ve tek vucut oluyorlardı.Kızını kardeşini dostunu iktidar olan partide görev almalarını saglıyordula.Evet AK parti birdaha iktidar olamayacaktır.tıpkı geçmide olan Anavatan veya DYP veya bir başka parti gibi tarihe gömülecektir.Ak part Sayın Recep Tayyip ERDOGAN ile birlikde özdeşleşmiştir.Bu nedenle yapılacak olan ilk başkanlık seçimlerinde artık AK parti olmayacaktır.Dolayısıyla Ak partinin ailesinde ki çocuklareı büyümüştür.dolayısıyle Ak parti ailesi asla ve asla seçimleri kaybetmemelidir.iktidar olmasa dahi aileyi mutlak surette temsil edebilecek birileri olmalıdır.Yani herbir çocuk bir yerde ittifak içinde olmalıdır..Başkanlık sistemi %10 baraj ını kendiliğinden kaldırmıştır.Asla herhangibir parti tek başına %51 oy ile iktidar olamaz ve başkan çıkartamaz.bu nedenle Türkiye mize mahsusu bir başkanlık seçimi için ;CUMHUR İTTİFAKI VE MİLLET İTTİFAKI olarak meydana çıkılmıştır.Cunhur ittifakı Başta AK part, ve MHP partilerinden oluşurken,Millet İttifakı da Başda CHP,İYİ Parti ve HDP partileri ile birlikde hareket ederek seçime girilmiş ve Cumhur İttifak ı Partiler Kazanarak Sayın Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN Seçilmiştir.Ak partinin bagrından çıkan ve büyüyen çocukları parti kurarak her biri değişik platformlarda yer alacaklardır.Biri Millet ittifakında digeri cumhur ittifakında yarışa girecektir.Sonuçda kim başkan olursa olsun Daima Aile kazanacaktır.Türkiye cumhuriyeti.ailesini daima korumuş ve kollamıştır.Aile içinde herzaman baba çocukları ile ters düşebilir gavga edebilirler lakin asla ve asla et tırnakdan ayrılmaz.Ne yazık ki; Türkiyemiz aile yaşam biçimimiz koşullar geregi, özetle, bu. şablon ile yaşanmaktadır.

  2. AKP nin ömrünün bitmekte olduğu zaten belli, bunu kendileride biliyorlar, kendi sonlarını İstanbul seçimi ile tayin ettiler,Algı operasyonu ile oylar çalındı hırsız var dediler ,ülkenin yarısını inandırdılar. Hırsız kim denildiğinde halk arasında biz öyle deriz diye açıklama yaptılar. Adalet siyasallaştı, rantlar aldı başını gitti, Hukuk adil çalışmadı, Liyakat değil cemaat ön planda devam etti, muhalefete saldırı ile ayakta durmaya çalışılıyor, Bay Kemal her şeyin yalan diyen bir anlayışla ülkeni bir yere gidemeyeceği anlaşıldı, konu bu kadar basit.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saray, Soylu’ya tuzak mı kurdu? Sokağa çıkma yasağının iptali ne anlama geliyor?

Bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.
207,591BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et