“Tayyip Bey de farkında” diyen Erol Mütercimler arşivinden çıkarttı: AKP’nin siyasal ömrü bitmiştir!

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP'nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu. 

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP’nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu.

Konjonktürel partilerin kendisini doğuran siyasi ortamın bitişiyle siyasi partiler mezarlığına gideceğini belirten Mütercimler, “AKP’nin Türk siyasal yaşamında siyasi ömrü bitmiştir. Bunu nereden anlıyorum, Tayyip Bey’in çabasından anlıyorum, kendisi de bunu gördü. Kendi içinden çıkmış iki şahsa karşı tavırları bunu ortaya koyuyor” dedi.

Erdoğan’ın amacını açıklayan Mütercimler; “Ben ne yapsam da öyle bir duvar örsem ki tabanım benden bu tarafa kayamasınlar” ifadesini kullandı ve 2002 yılında yayımlanmış bir yazıyı gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı strese sokan AKP anketi: Bahçeli ayağına pranga oldu

Mütercimler’in gösterdiği gazete kupüründe AKP’li gazetecilerden Avni Özgürel’in AKP iktidara gelmeden önce yazdığı yazı bulunuyordu.

Mütercimler o ifadeleri dikkat çekici bir şekilde sıraladı:

“AKP’de görünür iki kanat var. Birinin başını Tayyip Erdoğan, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu üçlüsü çekiyor, diğerinde ise Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener ön planda”

Özgürel’in o tarihte kaleme aldığı yazıyı yorumlayan Mütercimler, bugün AKP içinde başlayan kavganın o günlerde belli olduğunu belirtti.

İŞTE O ANLAR: 

Programın tamamı:

3 YORUM

  1. Allah rahmet eylesin,dedem seçimlerde neneme derdi ki ,Sakın ha Ben hangi partiye oy vereceksem sende o partiye oy vereceksin aksi olursa seni boşarım..O yıllarda .kıratve CHP partileri arasında geçen tartışma.mahalle kahvehanelerinde de particilere yansır ve aralarında gavga ederlerdi.lakin onlar orda gavga ederken ,bibirlerini karalayan parti ileri gelenleri o gün birşey olmamış gibi belki bir masada oturur beraber çorbalarını içerlerdi.1060 ve 1970 yıllarında ailenin büyüğü hangi parti için oy kullanırsa diger aile bireyleri de onu takip eder ve ailece o.partiye oylarını kullanırlardı.İleri ki yıllarda Aileler bir takım gerçekleri gördü ve ailelerde kendi menfaatleri için veya ailenin daha iyi yaşam saglamaları için particiliklerini aile içinde bölüştüler.Aile bireylerinin herbiri değişik partilerde yer almaya ve o partileri desdeklemeya başladılar bu aile davranışları daha çok şehirlerde mahalli seçimlerde kendini göstermeye başlamıştı.Başarılıda oldular çünkü,hangi parti kazanırsa kazansın sonuçda o aile kazanmış oluyordu.aile bireylerinin koşturduğu bir partinin kazanımı sonucunda,diger karşı partili aile bireyleri kazanan partinin üyesi olan yine aynı ailew bireylerinin arkasında duruyor ve tek vucut oluyorlardı.Kızını kardeşini dostunu iktidar olan partide görev almalarını saglıyordula.Evet AK parti birdaha iktidar olamayacaktır.tıpkı geçmide olan Anavatan veya DYP veya bir başka parti gibi tarihe gömülecektir.Ak part Sayın Recep Tayyip ERDOGAN ile birlikde özdeşleşmiştir.Bu nedenle yapılacak olan ilk başkanlık seçimlerinde artık AK parti olmayacaktır.Dolayısıyla Ak partinin ailesinde ki çocuklareı büyümüştür.dolayısıyle Ak parti ailesi asla ve asla seçimleri kaybetmemelidir.iktidar olmasa dahi aileyi mutlak surette temsil edebilecek birileri olmalıdır.Yani herbir çocuk bir yerde ittifak içinde olmalıdır..Başkanlık sistemi %10 baraj ını kendiliğinden kaldırmıştır.Asla herhangibir parti tek başına %51 oy ile iktidar olamaz ve başkan çıkartamaz.bu nedenle Türkiye mize mahsusu bir başkanlık seçimi için ;CUMHUR İTTİFAKI VE MİLLET İTTİFAKI olarak meydana çıkılmıştır.Cunhur ittifakı Başta AK part, ve MHP partilerinden oluşurken,Millet İttifakı da Başda CHP,İYİ Parti ve HDP partileri ile birlikde hareket ederek seçime girilmiş ve Cumhur İttifak ı Partiler Kazanarak Sayın Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN Seçilmiştir.Ak partinin bagrından çıkan ve büyüyen çocukları parti kurarak her biri değişik platformlarda yer alacaklardır.Biri Millet ittifakında digeri cumhur ittifakında yarışa girecektir.Sonuçda kim başkan olursa olsun Daima Aile kazanacaktır.Türkiye cumhuriyeti.ailesini daima korumuş ve kollamıştır.Aile içinde herzaman baba çocukları ile ters düşebilir gavga edebilirler lakin asla ve asla et tırnakdan ayrılmaz.Ne yazık ki; Türkiyemiz aile yaşam biçimimiz koşullar geregi, özetle, bu. şablon ile yaşanmaktadır.

  2. AKP nin ömrünün bitmekte olduğu zaten belli, bunu kendileride biliyorlar, kendi sonlarını İstanbul seçimi ile tayin ettiler,Algı operasyonu ile oylar çalındı hırsız var dediler ,ülkenin yarısını inandırdılar. Hırsız kim denildiğinde halk arasında biz öyle deriz diye açıklama yaptılar. Adalet siyasallaştı, rantlar aldı başını gitti, Hukuk adil çalışmadı, Liyakat değil cemaat ön planda devam etti, muhalefete saldırı ile ayakta durmaya çalışılıyor, Bay Kemal her şeyin yalan diyen bir anlayışla ülkeni bir yere gidemeyeceği anlaşıldı, konu bu kadar basit.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,009BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et