Tartışmalı ilçeye flaş atama!

CHP Parti yönetimi uzun süredir kriz yaşanan Zonguldak’ın Ereğli ilçesine atama yaparak tartışmaya son noktayı koydu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı ve Genel Sekreter Vekili Muharrem Erkek imzasıyla Zonguldak’ın Ereğli ilçesine ilçe Başkan’ı ve yönetim kurulu üyeleri atandı.

İLÇE BAŞKANI EYLEM OLDU
CHP Genel Merkezi’nden Karadeniz Ereğli ilçesine gönderilen atama yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Halk Partisi İl/İlçe Başkanlığına
Zonguldak/KDZ.Ereğli
Merkez Yönetim Kurulu’nun 30 Eylül 2019 tarihli toplantısında alınan karar gereği Kongreler Takvimi başladığından, Tüzüğün 43/6 maddesi ve Kongreler Yönetmeliği’nin 17. maddesinin 5-6-7. fıkraları uyarınca, Zonguldak İli KDZ. Ereğli İlçe Örgütünde, görevde olan İlçe Geçici Kurulu’nun yerine, Eylem Ertuğ Ertuğrul Başkanlığında, aşağıda isimleri yazılı üyelerin atanması ve atanan İlçe Yönetim Kurulu’nun “Olağan Kongre” sürecini tamamlaması, Merkez Yönetim Kurulumuzca uygun görülmüştür.
Bilgilerinizi rica ederiz.”

NEDEN İPTAL OLMUŞTU?
CHP Ereğli Başkanı Sevdekar Aras ve yönetimi, geçen Temmuz ayında, parti genel merkezince görevden alınıp yerine kayyum atandı. Göreve atanan İsmail Fota ve yönetim kuruluyla 20 Ağustos’ta kongre kararı alındı.

İlçe başkanlığına, Ereğli Belediye Başkanı CHP’li Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık da aday olunca ilçe kongresi CHP Genel Merkezi’nce iptal edildi.

Olağan kongre süreci başlayınca yönetim atama yaparak sorunu çözdü.

İşte o karar:

Kaynak: Düzgün Haber

Son Haberler