Pazar / 5 Temmuz 2020

Tarsus ayakta… 12 yaşındaki çocuğa tecavüz eden imam neden serbest?

Tarsus'ta 12 yaşındaki kız çocuğunu Kuran Kursunda taciz eden imam hakkında savcının tutuklama talebi olmasına rağmen mahkeme bu talebi reddetti.

207,024BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Tarsus’ta 12 yaşındaki kız çocuğunu Kuran Kursunda taciz eden imam hakkında savcının tutuklama talebi olmasına rağmen mahkeme bu talebi reddetti. Duruşmada yaşananları aktaran Saadet Özkan Efe “Mahkeme başkanı şöyle bir şey söyledi; ‘Beraat etmesi suçsuz olduğu anlamına gelmez. Bir üst mahkemeye gidersiz” ifadeleriyle duruşmada yaşananları anlattı.

Duruşmada yaşananları sosyal medyada yayınladığı videoyla paylaşan Efe göz yaşlarına hakim olamadı. Mağdur çocuğun annesinin “Biz köylüyüz,yoksuluz, garibanız diye mi bizim başımıza geliyor bütün bu felaketler” sözlerini aktaran Efe, basına ve kamuoyuna imam tarafından istismara uğrayan çocuğun davasına sahip çıkılması çağrısı yaptı.

İŞTE O VİDEO: 

CHP’Lİ BAŞARIR: SANIĞIN AVUKATI AKP İLÇE BAŞKANI

Duruşmayı takip eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da duruşma sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kadınlarımız ‘adalet adalet adalet’ diye haykırıyordu. Daha önemlisi bir anne ‘adalet yok’ diye bağırıyordu. 4 yıl önce tecavüze uğrayan bir kızımızın dramı Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekteydi. Herkes adalet istiyordu, sanığın tutuklanmasını istiyordu. Savcı da sanığın tutuklanmasını istiyordu. Ama mahkeme bir yaptırım uygulamaktansa, kızımıza bağırıp ‘yerine otur, sus, konuşma’ gibi cümleler kurabildi.”

Başarı daha önce de imamın korunduğu açıklamasını yapmıştı. AKP Çukurova İlçe Başkanının imamın avukatı olduğunu söyleyen Başarır şunları kaydetmişti:

“Neden korunuyor, kim koruyor, kimler koruyor. Eee malum, Çukurova AKP İlçe Başkanı avukatlığını yapıyor. Kızımız geliyor adalet istiyor, anne adalet istiyor. Şüpheli şahıs mahkemeye bile gelmiyor.”

İmamoğlu, Halk Ekmek’in hizmetlerinin önüne geçen Salih Bekaroğlu’nun görevine son verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nu görevden aldığı öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.
207,024BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et