Tarsus ayakta… 12 yaşındaki çocuğa tecavüz eden imam neden serbest?

Tarsus'ta 12 yaşındaki kız çocuğunu Kuran Kursunda taciz eden imam hakkında savcının tutuklama talebi olmasına rağmen mahkeme bu talebi reddetti.

Halkweb Haber Merkezi

Tarsus’ta 12 yaşındaki kız çocuğunu Kuran Kursunda taciz eden imam hakkında savcının tutuklama talebi olmasına rağmen mahkeme bu talebi reddetti. Duruşmada yaşananları aktaran Saadet Özkan Efe “Mahkeme başkanı şöyle bir şey söyledi; ‘Beraat etmesi suçsuz olduğu anlamına gelmez. Bir üst mahkemeye gidersiz” ifadeleriyle duruşmada yaşananları anlattı.

Duruşmada yaşananları sosyal medyada yayınladığı videoyla paylaşan Efe göz yaşlarına hakim olamadı. Mağdur çocuğun annesinin “Biz köylüyüz,yoksuluz, garibanız diye mi bizim başımıza geliyor bütün bu felaketler” sözlerini aktaran Efe, basına ve kamuoyuna imam tarafından istismara uğrayan çocuğun davasına sahip çıkılması çağrısı yaptı.

İŞTE O VİDEO: 

CHP’Lİ BAŞARIR: SANIĞIN AVUKATI AKP İLÇE BAŞKANI

Duruşmayı takip eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da duruşma sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kadınlarımız ‘adalet adalet adalet’ diye haykırıyordu. Daha önemlisi bir anne ‘adalet yok’ diye bağırıyordu. 4 yıl önce tecavüze uğrayan bir kızımızın dramı Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekteydi. Herkes adalet istiyordu, sanığın tutuklanmasını istiyordu. Savcı da sanığın tutuklanmasını istiyordu. Ama mahkeme bir yaptırım uygulamaktansa, kızımıza bağırıp ‘yerine otur, sus, konuşma’ gibi cümleler kurabildi.”

Başarı daha önce de imamın korunduğu açıklamasını yapmıştı. AKP Çukurova İlçe Başkanının imamın avukatı olduğunu söyleyen Başarır şunları kaydetmişti:

“Neden korunuyor, kim koruyor, kimler koruyor. Eee malum, Çukurova AKP İlçe Başkanı avukatlığını yapıyor. Kızımız geliyor adalet istiyor, anne adalet istiyor. Şüpheli şahıs mahkemeye bile gelmiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et