‘Tarafsız’ Cumhurbaşkanı: Oy pusulasında beyaz, ak anlıyorsunuz kahverengiyi de biliyorsunuz

"Artık oy pusulası yok. Yani parti amblemi yok. Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz."

Anayasa değişikliğine 2 gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya’da konuştu. Konuşmasında ‘eyalet tartışmalarına’ değinen Erdoğan “Eyaletmiş, federasyonmuş, şuymuş, buymuş hiçbiri gündemimizde yok olmayacaktır. Bunların birçoğu zaten tarihtir, tarih olmuştur” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şunlar:

‘OY PUSULASINDA BEYAZ, AK ANLIYORSUNUZ, KAHVERENGİYİ DE BİLİYORSUNUZ’

Milletimizin özü çürük olanlarla işi olmaz. Türkiye’nin yönetim sistemi değişince artık milletin önüne çıkacak yüzleri kalmayacağını çok iyi biliyorlar. Bundan sonra hükümetler Meclis’teki otel lobilerinde medya patronlarının yaptığı pazarlıkla değil, sandıkta doğrudan millet tarafından kurulacak. Kararı siz vereceksiniz. Milletin yarısından fazlasının gönlüne girecek ülkeyi yönetecek cumhurbaşkanının bu zihniyetten çıkması mümkün değil.”

Avrupa’nın AGİT örgütü var. Kalkmış ‘Evet’ çıkarsa burada sıkıntıların olduğu anlamına gelir diyor. Sen kimsin. Haddini bil. Böyle de bir rapor veremezsin. Versen de vermesen de bu millet Pazar akşamı gereğini yapacaktır.

(Referendumda) Artık oy pusulası yok. Yani parti amblemi yok. Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz.

‘BUNDAN SONRA GENSORU YOK’

Kılıçdaroğlu beni de çok seviyor ha. ‘Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak?’ diyor. Sanmayın amaçları hukuku korumak. Amaçları hükümeti işlemez hale getirmekti. Akşam gensoru, sabah gensoru.. 1950’den bugüne 484 gensoru verildi. Bu niçin yapılıyor. Çalıştırmamak için. Bundan sonra gensoru yok. Gensoru artık milletin. 5 senede bir.

Aynı tavırlarını 16 Nisan halk oylaması dahil sürdürdüler. Biz bunu kendimiz için değil, ülkemizin geleceği için istiyoruz.

Sağolsun MHP bu pakete destek verdi de bunu milletimizin önüne getirdi. Keşke CHP de olsaydı ama olmadı.

Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Damadını tribünlerin yakasından düşür

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Akşener, futboldaki siyaset tartışmaları üzerinden Berat Albayrak'ı eleştirdi, Erdoğan'ı uyardı.

Peş peşe istifaların geldiği İYİ Parti felaketin eşiğinde mi? Beş kişi daha!

İYİ Parti’nin CHP ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yaptığı Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Genel Başkan Meral Akşener’i sert sözlerle eleştirerek, partisinden istifa etti.

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.
209,673BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et