Talep arttıkça rezillikte artıyor! Böyle maske mi üretilir?

Koronavirüs salgını nedeniyle maskeye olan talebin artması ile üretimde de akıl almaz rezillikler yaşanıyor.

208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs 2019 yılının Aralık ayında baş gösterdi. Hayvan pazarından çıktığı düşünülen koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Her geçen gün ölüm ve vaka sayının arttığı salgından korunmak için vatandaşlar bir dizi önlemler alıyor.

Hijyen ürünlerine talep arttı

Koronavirüs salgınının ciddi boyuta ulaşmasının ardında birçok ülkede maske dezenfekten ve bazı gıda ürünlerine olan talep arttı. Tuvalet kağıdının tükenmesinin ardından Avustralya’da bir gazete fazladan sayfa basmıştı.

Tıbbi ürün bulmak zorlaşıyor

Gün geçtikçe tıbbi ürün bulunması da zorlaşmaya başladı. Ardından Hindistan ve daha birçok ülke maske üretimini hızlandırmaya başladı. Koronavirüs için üretilen maskelerin Hindistan’da yapılış anları kameraya yansıdı. İşçilerin hijyenik olmayan bir fabrikada çalışması ve maskelerin yerlerde olması sosyal medya oldukça tepki çekti.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.

‘Saray’ın 1 gününü finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp göndermesi gerekiyor’

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Saray’ın sadece 1 günlük harcamasını finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp 8119’a göndermek gerekiyor” ifadeleriyle yardım kampanyası başlatan iktidarın israfını gözler önüne serdi.

Yargıtay’ın başına geçen Ethem Sancak’ın eniştesinden Erdoğan’ın kampanyasına zorunlu bağış dayatması: En az 1000 TL!

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da hakim ve savcılar başta olmak üzere diğer çalışanlardan kampanyaya destek olunmasını istedi.
208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et