Talat Atilla kimdir?

Talat Atilla, Rahmi Turan’ın Beştepe’deki görüşme ilgili kaynağını açıklamasının ardından gündem oldu. Peki, yazar ve gazeteci Talat Atilla kimdir, hangi haber sitesinin sahibi?

Talat Atilla, Rahmi Turan’ın “Kaynağım gazeteci Talat Atilla” açıklamasının ardından siyasetin gündemindeki yerini aldı. Bir süre önce Beştepe’de CHP’li bir ismi görüşme gerçekleştirdiği iddiasında bulunan Rahmi Turan, olayı kendisine bilgi veren kaynağına dayandırmıştı. Farklı kesimlerden açıklamaların gelmesinin ardından Turan, bu kez kaynağını açıkladı. Peki, Rahmi Turan’ın haber kaynağı Talat Atilla kimdir?

TALAT ATİLLA KİMDİR?

Ankara’da dünyaya geldi. 1988 yılında gazeteciliğe ilk adımını attı. O dönemlerin önde gelen gazetelerinden birisi olan Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Günaydın Gazetesi, Son Havadis Gazetesi çalıştığı gazetelerdendir.

Rahmi Turan’ın kaynağı Talat Atilla süre vermişti… Beklenen açıklama geldi!

28 Nisan 2019 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleşen 3.Ulusal Palandöken Ödül Töreninde ”Yılın Siyaset Yazarı” ödülüne layık görülmüştür. RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü almıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ”Özel Haber” ödülünü aldı.

Talat Atilla 2002 yılında www.tuktime.com adlı haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra www.internetoku.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.

Uğur Dündar: Bu bir tezgah ve kumpas

ATİLLA’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Kendi isminin açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden ilk açıklamayı yapan Atilla olayla ilgili tüm detayları anlatacağını belirtti.

Son Haberler