Salı / 4 Ağustos 2020

‘Süper baskın seçim’ yapabilir

 Can Ataklı, Erdoğan'ın 'süper baskın seçim' yapabileceğini söyledi.

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

Can Ataklı, Erdoğan’ın ‘süper baskın seçim’ yapabileceğini söyledi.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, bugünkü “Operasyondan bir baskın seçim çıkar mı?” başlıklı yazısında, “Benim gözlemime göre, bu kadar büyük bir oyuna giren Erdoğan, mart ayına kadar beklemez, bunu göze alamaz, süper baskın seçim yapabilir.” dedi.

İşte Can Ataklı’nın yazısından o bölüm:

Biliyorsunuz, henüz ortada operasyon konusu yokken AKP’nin bir baskın seçime hazırlandığı konusunda ciddi duyumlar aldığımı ve bunu gösteren pek çok belirti olduğunu yazmıştım.

Hatta bunu pekiştirmek için “Bir gece ansızın gelebiliriz” şarkısını hayata geçirebileceğini” de söylemiştim.

Şimdiki gelişmelere bakınca bu ihtimalin güçlendiğini hissettiğimi belirtmeliyim. Bir kere çok garip işler olmuyor mu size göre de? Siyasette 24 saat bile çok uzundur belki ama bu kadar baş döndüren değişiklikler de alışılmış değil.

Amerika ne oldu da 3 yıl boyunca gözümüzün içine baka baka besleyip büyüttüğü, silah ve mühimmata boğduğu PYD’yi bir anda sattı. Suriye Devlet Başkanı, iki gün önce “PYD bize hainlik yaptı, şimdi kendilerine ihanet edenleri düşünsünler” dedikten sonra ne oldu birdenbire PYD ile anlaşma imzaladı? Amerika operasyona izin vermişken neden birden celallendi ve Türkiye’ye yaptırım uygulamaya karar verdi? Türkiye’de iktidar neden Amerika’ya karşı hâlâ suskun? Garip sorular değil mi bunlar? Ama cevaplarını da bilmiyoruz. İşler bu kadar karışmışken, biraz sakinleşme ile birlikte iktidarın baskın seçime gitmeyeceğini kim söyleyebilir.

Zaten siyasi kulislerde, “mart ayında yapılacak bir seçimden” söz ediliyor. Benim gözlemime göre, bu kadar büyük bir oyuna giren Erdoğan, mart ayına kadar beklemez, bunu göze alamaz, süper baskın seçim yapabilir. Şaşırmayın.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et