Süleyman Soylu’ya ‘kel’ diyen avukat hakkında takipsizlik

Cumhurbaşkanı ve çeşitli bakanların kayyımlardan aldığı pahalı hediyelerle ilgili sosyal medyada paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma yürütülen avukat Tugay Bek hakkında Adana başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verildi.

Cumhurbaşkanı ve çeşitli bakanların kayyımlardan aldığı pahalı hediyelerle ilgili sosyal medyada paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma yürütülen avukat Tugay Bek hakkında Adana başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verildi.

Bek bu paylaşamlarında birinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için “Kel kafalı zat” demişti.

Evrensel’den Volkan Pekal’ın haberine göre savcılık kayyımın bakanlara ve cumhurbaşkanına aldığı hediyeler konusunda yapılan paylaşımları eleştiri çerçevesinde değerlendirdi. Kararda, idari konumdaki görevlilerin söz ve eylemlerine yönelik eleştirilere daha fazla hoşgörü göstermesi gerektiği belirtilen Yargıtay ve AYM kararlarına dikkat çekildi.

Karar üzerine Bek, sosyal medyada yaptığı eleştirilerin soruşturma konusu yapılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Avukat, takipsizlik kararının, soruşturmayla ilgili yapılan paylaşımların Twitter’da ‘TT‘ olmasından bir gün sonra 7 Şubat tarihinde verildiğine dikkat çekti.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.

CHP’de “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” kavgası!

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak’ın, cinsiyetçi söylemi ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da Koçak’a pet şişe fırlatıldı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et