Perşembe / 2 Temmuz 2020

Süleyman Soylu’ya ilginç soru: HDP eşittir PKK’ysa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak niye gözaltına alınmıyor?

SAADET Partisi Adıyaman adayı Ahmet Faruk Ünsal İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik "PKK'lı" iddialarına yanıt verirken çarpıcı bir soru sordu. 

207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

SAADET Adıyaman adayı Ahmet Faruk Ünsal İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik “PKK’lı” iddialarına yanıt verirken çarpıcı bir soru sordu.

“O ZAMAN PKK’YA MADDİ YARDIM YAPIYOR” 

AKP Adıyaman eski milletvekili olan Ünsal, kendisine “Bir eliyle PKK bir eliyle Saadet Partisi işareti yapıyor” suçlaması yönelten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilginç bir soru sordu.

“HDP eşittir PKK” söylemini kullanan Soylu’ya Hazine’nin Siyasi Partiler Kanunu’na göre yüzde üç üzeri oy alan partilere yaptığı maddi yardımları hatırlatan Ünsal, Eğer HDP eşittir PKK’ysa o zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi damadı olan Hazine Bakanının HDP’ye onların deyişiyle PKK’ya yardım maddi yardım yapmasından dolayı gözaltına alınıp hakkında yasal işlem başlatılması lazım” dedi.

Artı TV’ye konuşan Ünsal’ın ilgili açıklaması:

“Hem Sayın Soylu’nun hem Sayın Cumhurbaşkanının HDP’yi doğrudan düşmanlaştıran, PKK’nın bir siyasal uzantısı gibi söylemi gerçekten yakışıksız. Bir kere siyasi partiler yasasına aykırı bir şey. Biliyorsunuz bir siyasi parti yüzde üç oy aldığı zaman hazine yardımı almayı hak ediyor. Eğer HDP eşittir PKK’ysa o zaman HDP yüzde üçten fazla oy aldığı için hazine yardımı alıyor. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi damadı olan Hazine Bakanının HDP’ye onların deyişiyle PKK’ya yardım maddi yardım yapmasından dolayı gözaltına alınıp hakkında yasal işlem başlatılması lazım”

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.

RTÜK’ün Halk TV ve Tele1 TV’ye verilen ekran karartma cezasına tepki yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Halk TV ve TELE 1’e verilen 5 günlük ekran karartma cezasına siyasiler, gazeteciler tepki gösterdi.

Uymazsa zorlama hapsi… Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddia edilen Ozan Güven hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı

Deniz Bulutsuz'un Ozan Güven hakkında İstanbul 1'in Aile Hakimliği'ne başvurarak iki ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.
207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et