Süleyman Soylu’ya ilginç soru: HDP eşittir PKK’ysa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak niye gözaltına alınmıyor?

SAADET Partisi Adıyaman adayı Ahmet Faruk Ünsal İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik "PKK'lı" iddialarına yanıt verirken çarpıcı bir soru sordu. 

Halkweb Haber Merkezi

SAADET Adıyaman adayı Ahmet Faruk Ünsal İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik “PKK’lı” iddialarına yanıt verirken çarpıcı bir soru sordu.

“O ZAMAN PKK’YA MADDİ YARDIM YAPIYOR” 

AKP Adıyaman eski milletvekili olan Ünsal, kendisine “Bir eliyle PKK bir eliyle Saadet Partisi işareti yapıyor” suçlaması yönelten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilginç bir soru sordu.

“HDP eşittir PKK” söylemini kullanan Soylu’ya Hazine’nin Siyasi Partiler Kanunu’na göre yüzde üç üzeri oy alan partilere yaptığı maddi yardımları hatırlatan Ünsal, Eğer HDP eşittir PKK’ysa o zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi damadı olan Hazine Bakanının HDP’ye onların deyişiyle PKK’ya yardım maddi yardım yapmasından dolayı gözaltına alınıp hakkında yasal işlem başlatılması lazım” dedi.

Artı TV’ye konuşan Ünsal’ın ilgili açıklaması:

“Hem Sayın Soylu’nun hem Sayın Cumhurbaşkanının HDP’yi doğrudan düşmanlaştıran, PKK’nın bir siyasal uzantısı gibi söylemi gerçekten yakışıksız. Bir kere siyasi partiler yasasına aykırı bir şey. Biliyorsunuz bir siyasi parti yüzde üç oy aldığı zaman hazine yardımı almayı hak ediyor. Eğer HDP eşittir PKK’ysa o zaman HDP yüzde üçten fazla oy aldığı için hazine yardımı alıyor. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi damadı olan Hazine Bakanının HDP’ye onların deyişiyle PKK’ya yardım maddi yardım yapmasından dolayı gözaltına alınıp hakkında yasal işlem başlatılması lazım”

Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, arkayı iyi desteklememiz lazım

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım” dedi.

Gelecek Partisi’ne katılanların akrabaları geleceklerinden kaygılı! Bir bir işten çıkartılıyorlar…

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, partinin bazı idarecilerinin akrabaları, kardeşlerinin görevden alındıklarını belirterek, “Feramuz Üstün’ün damadını görevden aldılar. Benim kardeşimi Genel Müdür Yardımcılığından aldılar. Sayın Davutoğlu’nun dünürünü İstanbul Ticaret Odasında Başkanvekiliydi, görevi bırakması istendi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ‘AKP’de FETÖ’cü varsa ispatlayın’ sözlerine CHP’den ‘belgeli’ yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırması için “Meclis’i buna karıştıramazsın” ve “Haydi ispatlayın” sözlerine yanıt verdi.

AKP’li Başkanın hesabından skandal Rahşan Ecevit paylaşımı

AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.

“Erdoğan’ın uçağına asla binmem” demişti… O karede kendini böyle gizledi!

‘Erdoğan’ın uçağına asla binmeyeceğim’ diye yazan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Libya Konferansı dönüşü Erdoğan’ın uçağı ile Türkiye’ye döndü.
209,958BeğenenlerBeğen
4,673TakipçilerTakip Et