Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Süleyman Soylu’nun suç duyurusu açıklamasında dikkat çeken ifade: YSK’yı aradığını kabul mu etti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini arayarak baskı altına almakla suçlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulundu.

206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerini arayarak baskı altına almakla suçlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ancak, Soylu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı suç duyurusu açıklamasında, “Hukuka ve hak aramaya sahip çıkmak için CHP Genel Merkezi’nden icazet almayı zorunlu kılan bir akıl tutulması ve iftiralar bütünüyle karşı karşıyayız” satırları dikkat çekti. Soylu’nun “Hukuka ve hak aramaya sahip çıkmak için CHP Genel Merkezi’nden icazet almayı zorunlu kılan bir akıl tutulması” ifadesi YSK üyelerini aradığını itiraf mı etti kuşkusu yarattı.

Soylu’nun yanısıra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de YSK’yi arayarak baskı yaptıklarını ifade eden Erkek, YSK üyeleri üzerinde iktidarın baskı kurmaya çalıştığını söyleyerek, “İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı’nın YSK üyelerini aradığını duyuyoruz” demişti.

Erkek, “Şimdi ise bir siyasi parti, AK Parti hukuksuz itirazlar yapıyor, delilleri devletin bakanı, savcısı, polisi topluyor. Bakanlar kararda etkili olmak için YSK üyelerini arıyor. Devlet bu seçimde iktidarın yanında taraf…” diye konuşmuştu.

Erkek, bu süreçte yaşananların darbe döneminde bile yaşanmadığını belirterek “Bunu darbeciler bile yapmadı” demişti.

Soylu, Erkek’in iddiasıyla ilgili, “Bu yöntemle bir başbakan ve iki bakan astıran Milli Şef dönemi anlayışıyla hareket eden, alacağı karar öncesi YSK’yi baskı altına almaya çalışan CHP’nin bu yöneticisi için suç duyurusunda bulunuyorum” suçlamasında bulundu.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et