Süleyman Soylu’nun İstanbul’a kayyum açıklaması bakın ne çıktı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Hakan Çelik'in programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu Hakan Çelik'in İstanbul'la ilgili bir durum mu var sorusuna yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk’te Hakan Çelik’in programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu Hakan Çelik’in İstanbul’la ilgili bir durum mu var sorusuna yanıt verdi.

Soylu bu soruya “İstanbul demokratik bir karar verdi. Bunun anlamı şudur; elde ettiğin imkanlarla yereldeki hizmetini gör. Çöpü topla, suyumu akıt, ulaşım imkanlarını ortaya koyup değerlendir. Belediye Türkiye’yi yönetmek için seçilmez. Belediye kendi işini yapar. Türkiye politikasına hevesli olabilirsiniz. Bunu arzu edebilirsiniz, ama önce işinizi yapacaksınız. Az önce anlattım. Biz Diyarbakır, Mardin belediyelerine kayyum atanmasını hukuki çerçevede olduğunu anlattım. Buradan kalkıp İstanbul seçmeninin meşruiyetini tartışmaya açmak olmaz. Diyarbakır’a gittiğinde 16 milyon İstanbullunun selamını getirdim dedi. Ben de İstanbul seçmeniyim kimseye selam falan göndermedim. Bir İçişleri Bakanı olarak yanlış yaptığında uyarmak zorundayım. Bir Belediye başkanı ülkeyi yönetmek için seçilmez kendi işini yapar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını veriyorsunuz. Ben CHP’li vatandaşlarıma sormak zorundayım. Bu fotoğrafı vererek neyi örtmeye neyi gizlemeye çalışıyorsunuz.

İstanbul’a kayyum atanması için terörle bağlantısını ortaya çıkmalıdır. İstanbul ve Ankara için kayyum durumu söz konusu değildir. Böyle bir şey olması mümkün değil. İstanbul ve Ankara için bir değerlendirmemiz söz konusu değildir.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.
209,919BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et