Süleyman Soylu’nun gerçekleşmeyen vaadi ortaya çıktı: ‘Kıskanacaklar, çatlayacaklar…’

Korkusuz yazarı Can Ataklı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temmuz ayını işaret ederek “Herkesin bizi nasıl kıskanacağını görecekseniz” sözlerinin karşılık bulmadığını söyledi.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun temmuz ayını işaret ederek “Herkesin bizi nasıl kıskanacağını görecekseniz” sözlerinin karşılık bulmadığını söyledi.

Ataklı’nın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu haziran ayında bir açıklama yapmıştı.

Temmuz ayını işaret etmişti Soylu ve “Herkesin bizi nasıl kıskanacağını görecekseniz” demişti.

İsterseniz o sözleri hatırlayalım önce;

“Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi atağa kalkacak. Öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, İtalya’sı ve o her şeye burnunu sokan ABD’si de çatlayacak”

Soylu’ya göre korona ile çok çetin bir mücadele verilmişti ve herkes büyük fedakarlıklar yapmıştı.

Dünyada maske korsanlığı yapılmış, büyük ülkeler birbirlerinin maskelerini çalmış, marketleri talan etmişlerdi. Oysa Türkiye’de böyle şeyler olmamıştı.

Soylu şöyle devam etmişti sözlerine; “Önümüzde güzel günler geliyor, hep birlikte sabrettik, inşallah bu salgını hep beraber azalttık. İnşallah salgını tamamen ortadan kaldırma konusunda aşılar da peyderpey geliyor. Size bir şey söyleyeyim, başkaları çok çatlayacak, kıskanacaklar. Görecekseniz temmuz ayından itibaren ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak, öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, İtalya’sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD’si de çatlayacak, patlayacak.”

İyi de sonuç?

Temmuzda ne oldu?

Bizi kıskanacak olan ülkeler pis pis sırıttılar bize bakıp, hepsi bu.

Son Haberler