Cuma / 25 Eylül 2020

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları şu şekilde;

Havai fişek fabrikasında bir patlama meydana geldi. Patlamanın hemen akabinde hem sayın valimiz hem güvenlikten sorumlu arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Ardından sayın Cumhurbaşkanımızla konuyla ilgili bilgiyi arz ettikten sonra talimatı oldu.

Hemen bir durum değerlendirmesi ortaya koyduk. Söndürme çalışma tamamen sona erdi. Elde ettiğimiz sonuç şu 186 kişinin içeride olduğunu söylemiştik.

Bu 86 kişiden bizim hastaneye gitmediği için tespit edemediğimiz ve şu ana kadar ulaşamadığımız toplam kişi sayısı 7. 3 kişinin akıbeti ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. 2 vatandaşımızın kimlik tespitinin yapıldığın söyledi ve böylece 7 kişilik bir kaybımız var 4’ü vefat 3’ünün de arama çalışmaların gerçekleştiriyoruz.

En çok okunanlar

Gündem

Yazar Temel Demirer ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı

Yazar Temel Demirer 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

RTÜK’ten Fox TV’nin dizisine o inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan "Kimsesizler" adlı diziyle alakalı inceleme başlatıldığını duyurdu.

İfadeye çağırılan Cübbeli Ahmet emniyete gitti

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, bazı derneklerin silahlandığı iddiasına ilişkin ifade verdi.