Süleyman Soylu’dan Gül ve Davutoğlu’na: Dün bu mücadeleyi verdiğimiz bazıları…

Süleyman Soylu, HDP'li 3 belediyeye kayyum atanması hakkında açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 140’ıncı ve 141’inci Dönem Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurul Toplantısı’nda konuştu.

Süleyman Soylu, ‘Ama PKK ile iltisaklı adamlara müdahale ettiğimiz için biz kabahatli olduk, öyle mi? Ne yazık ki dün bu mücadeleyi birlikte verdiğimiz bazı kafalar da bugün marjinallik adına burada, bizim karşımızda kendine pozisyon arıyor.’ ifadeleriyle HDP’li belediyelere kayyum atanmasını eleştiren Abdulalh Gül ve Ahmet Davutoğlu’na tepki gösterdi.

Bakan Soylu, afyon üretiminin 9 bin ton seviyelerinde olduğunu, 2017- 2018 yıllarındaki artışın ise yüzde 63 oranında olduğunu belirterek, “PKK ticaretini yapıyor, DEAŞ komisyonunu alıyor, dünya gençliği zehirleniyor. Türkiye de ortada ‘dünyayı kurtaran adam’ gibi çırpınıyor ve insanlık adına bir şeyler yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Terörle mücadeleye değinen Bakan Soylu, 40 yıldır PKK ile mücadele edildiğini, yılbaşından beri 80 bin 570 operasyon yapıldığını ve 635 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

‘Bakan Soylu, PKK’nın arkasında lojistik destek bulunduğunu, terörle olduğu gibi terörizmle de mücadele etmek zorunda olunduğunu vurguladı. Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine atanmalarla ilgili ise Soylu, şunları söyledi:

“Yanlış hiçbir şey yapmadık. Eğer dağda silahlı mücadeleyi veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste, moral de mama da o belediyelerden gidiyor. Kimse kusura bakmasın, biz saf falan değiliz. Çocuklarımıza dağda terörist kovalatırken, teröristin buralardan destek almasına izin veremeyiz, üstelik milletin parasıyla. 3 gündür her türlü itirazı ortaya koyuyorlar.

Hukuk metinlerinin kelimelerinden değil, neredeyse hecelerinden pozisyon almaya çalışıyorlar. Ama daha 10 gündür bir tanesi çıkıp, ‘Benim PKK ile işim yok, terörün de PKK’nın da karşısındayım, bana iftira atılmıştır’ demedi. Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar.

Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir ‘Truva atı’ değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir. Suçu işleyip, seçime girerek, yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır. Geçen dönem aynı suçtan aldığımız adamı ısrarla tekrar belediye başkanı yaptılar.

O kabahat olmadı. Belediye meclis üyesinin evinin bahçesine gömülü 44 kilo patlayıcı bulduk, o kabahat olmadı. Ama PKK ile iltisaklı adamlara müdahale ettiğimiz için biz kabahatli olduk, öyle mi? Ne yazık ki dün bu mücadeleyi birlikte verdiğimiz bazı kafalar da bugün marjinallik adına burada, bizim karşımızda kendine pozisyon arıyor.

Bundan da üzüntü duyduğumu ayrıca ifade etmek isterim. Bunlar bir şikayet veya ağıt değildir. Sadece bir tespittir. Sizlerle sadece üzüntümü paylaşıyorum. Aklımızı kiraya vermedik. PKK’yı dün tanımış değiliz.

Onun için terörle mücadele noktasında attığımız adımları kafamız karışmadan sürdürüyoruz. Türkiye, dağda operasyon yapan askerinden bir ortak akıl oluşturmak için şurada toplanan bürokratına kadar tüm insanıyla dünyanın sürüklenmek istendiği karanlık rotayı değiştirmeye çalışmaktadır.”

‘AVRUPA, PKK İLE KİMYASAL ESRARI DEVREYE SOKUYOR’
Bakan Soylu, Kaçakçılık ve İstihbarat Dairesi’nin verilerine göre, 2019 yılının ilk 7 ayında 80 bin 128 operasyon yapıldığını, bu operasyonlar sonucu 15 bin 61 kişinin tutuklandığını söyledi.

Uyuşturucu satıcısıyla teröriste aynı muameleyi yaptıklarını daha önce söylediklerini vurgulayan Soylu, “Avrupa, kimyasal esrarı devreye sokarak PKK ile beraber başka bir adımı Türkiye için gerçekleştiriyor. ‘Lice’de ekemedin ama Avrupa’dan kimyasal uyuşturucu Türkiye’ye sokarak hem PKK’nın para ağını desteklerim hem de bu ülkenin gençliğini zehirlerim’ projesi içindedir.

Kaçakçılık ülkeye hırsız girmesi gibidir. Özellikle sigara kaçakçılığı PKK için ciddi bir finansman kaynağıdır. Buraya çok büyük bir darbe vurduk. Ülkenin vergi geliri kaybının da PKK’ya giden paranın da bu sayede ciddi şekilde önüne geçmiş olduk” dedi.

En çok okunan haberler

Muharrem İnce’ye tuzak soru soran Nagehan Alçı fena yakalandı… 24 Haziran’da Erdoğan’a oy vermediği böyle deşifre oldu!

Programda cemaatler ve tarikatların tartışıldığı bölümde Nagehan Alçı, Muharrem İnce'ye "Süleymancılar'la görüştünüz, seçimde sizi desteklediler" deyince ortalık karıştı. 

İsmail Saymaz anlattı dinleyenin nutku tutuldu

Gazeteci yazar İsmail Saymaz Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olduğu programda yeni kitabı Şehvetiye Tarikatı'ndaki korkunç detayları açıkladı. 

Şevket Çoruh’a bıçaklı saldırı

Arka Sokaklar dizisinin Mesut komiseri oyuncu Şevket Çoruh kişisel Twitter hesabından İzmir’de eli bıçaklı saldırganlar tarafından darp edildiğini duyurdu.

MHP’li başkan tarafından eşine ve annesine küfür edilen Yaşar Okuyan canlı yayında yanıt verdi: İşte sen bu kadına küfür ettin ulan!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan'ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine MHP'den hakaretle yanıt gelmişti. 

Nevşin Mengü’den Devlet Bahçeli’ye çok konuşulacak İmamoğlu cevabı!

Gazeteci Nevşin Mengü, bugün Bayburt'ta konuşan Devlet Bahçeli'nin 'kırık sandalye' açıklamasına gönderme yaptı.

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

“Ceylan Önkol’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz”

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı. 

Fatih Altaylı mutfaktaki maharetine laf ettirmedi: Bu önyargı niye aya giderim demedim!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde iyi yemek yaptığını iddia ederken yemek tarifi verdi. 

Karamollaoğlu “anahtar partiyiz” diyen Akşener’i hedef aldı: Anahtar var, maymuncuk var!

SP Lideri Karamollaoğlu, İslam Birliği Araştırmaları Merkezi’nce Ankara'da düzenlenen 'İslam Dünyasının Geleceği ve Filistin' konulu 'İslam Birliği Kongresi’nin açılışında konuştu.

Nevşin Mengü’den Devlet Bahçeli’ye çok konuşulacak İmamoğlu cevabı!

Gazeteci Nevşin Mengü, bugün Bayburt'ta konuşan Devlet Bahçeli'nin 'kırık sandalye' açıklamasına gönderme yaptı.

Donald Trump duyurdu: Usame bin Ladin’in oğlu öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump, Usame bin Ladin'in oğlu Hamza bin Ladin'in öldürüldüğünü duyurdu

Türkiye yazarı: Şarkı söylemek ve dinlemek haramdır

Türkiye gazetesi yazarı ilahiyatçı Osman Ünlü, "Her türlü teganni, yani çalgı ile şarkı söylemek ve dinlemek haramdır" dedi.